Ārlietu ministrs aicina Baltkrievijas pusi klātienē iepazīties ar Latvijas tranzīta koridora piedāvātajām iespējām


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 25. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijas ietvaros Ņujorkā tikās ar Baltkrievijas Republikas ārlietu ministru Vladimiru Makeju, lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību, īpaši ekonomisko, sadarbību starptautiskajās organizācijās un drošības politikas jautājumus.

Tikšanās laikā E.Rinkēvičs pauda gandarījumu par aktīvo politisko dialogu starp Latviju un Baltkrieviju, ko būtu jāuztur arī turpmāk. Tāpat Baltkrievija ir ļoti nozīmīgs Latvijas ekonomiskās sadarbības partnervalsts, jo tirdzniecības apgrozījums starp Latviju un Baltkrieviju pagājušā gadā pieauga par vairāk kā 22% un pozitīvā dinamika saglabājusies arī šī gada pirmajā pusgadā.

“Mēs pozitīvi vērtējam Latvijas un Baltkrievijas Starpvaldību komisijas darbu. Nākošās sēdes norise gaidāma š.g. 2. oktobrī Minskā. Esam gandarīti par sēžu norises regularitāti un  darbs Starpvaldību komisijas ekspertu darba grupās parāda, ka mūsu starpā ir savstarpējā interese sadarbību paplašināt,” pauda E.Rinkēvičs.

Runājot par sadarbību loģistikas un transporta jomā, E.Rinkēvičs apliecināja, ka Latvijas Ārlietu ministrija arī turpmāk ir gatava sniegt nepieciešamo atbalstu un informāciju Baltkrievijai, nodrošinot gan tikšanās ar atbildīgajām amatpersonām un uzņēmējiem, gan iespēju klātienē iepazīties ar Latvijas tranzīta koridora piedāvātajām iespējām, tostarp arī attiecībā uz alternatīvām naftas piegādēm caur Latvijas ostām  Baltkrievijas pārstrādes rūpnīcu vajadzībām.

Puses arī pārrunāja Eiropas Savienības (ES) un Baltkrievijas attiecību dinamiku. E.Rinkēvičs pauda pārliecību, ka ir svarīgi, lai Baltkrievija turpinātu attīstīt sadarbību ar ES, jo ES ir gatava padziļināt attiecības ar Baltkrieviju. Uzlabojumi cilvēktiesību un demokrātijas jomās ir priekšnoteikums plašākai ES sadarbībai ar Baltkrieviju, kā arī sankciju atcelšanai.

“Esam gandarīti par progresu sarunās par Eiropas Savienības un Baltkrievijas Vīzu atvieglotas izsniegšanas un Readmisijas līgumiem. Ceram, ka tuvākajā laikā līgumi tiks noslēgti un drīzumā tiks panākta vienošanās arī par ES un Baltkrievijas Partnerības Prioritātēm,” akcentēja Latvijas ārlietu ministrs.

E.Rinkēvičs pauda gandarījumu par veiksmīgo un konstruktīvo sadarbību ar Baltkrieviju konvencionālā bruņojuma kontroles jautājumos. “Divpusējās vienošanās par papildus inspekcijām, informācijas apmaiņu un ekspertu sanāksmēm ir lielisks savstarpējās uzticēšanās un drošības veicināšanas piemērs, kas vairo caurskatāmību reģionā,” sacīja ministrs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums