Valsts prezidents: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā


foto;Ilmārs Znotiņš
13. septembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Namībijas viceprezidentu Nangolo Mbumbu (Dr. Nangolo Mbumba). Šis ir pirmais tika augsta līmeņa kontakts starp abām valstīm.

Paužot prieku uzņemt Rīgas pilī Namībijas viceprezidentu N. Mbumbu, E. Levits atzina: “Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.


foto;Ilmārs Znotiņš


foto;Ilmārs Znotiņš

Latvija pakāpeniski paplašina tās divpusējo sadarbību ar dienvidrietumu Āfrikas reģionā valstīm, attīstot gan politisko, gan ekonomisko saikni. Lai gan mūsu valstis šķir liels attālums, mūs vieno vēlme attīstīt ciešākas saites, kas balstītas uz savstarpēju cieņu un vēlmi vairot abu valstu labklājību. Tāpat mūs ar Namībiju vieno uzskats, ka īpaša uzmanība jāpievērš ekonomikas vajadzībām piemērotai kvalitatīvai profesionālajai un augstākajai izglītībai, kā arī digitālajām prasmēm.”


foto;Ilmārs Znotiņš

Valsts prezidents arī uzsvēra, ka Eiropas Savienības un Āfrikas sadarbības ilgtermiņa mērķiem jābūt vērstiem uz ilgtspējīgas, ekonomiskas sadarbības nostiprināšanu, radot piemērotus apstākļus investīcijām un biznesa videi.


foto; Ilmārs Znotiņš

Namībijas viceprezidents N. Mbumba pateicās Latvijas Valsts prezidentam par sirsnīgo un laipno uzņemšanu, novērtēja Latvijas valsts augstos sasniegumus tehnoloģijās, inženierzinātnēs, veselības aprūpē, izglītībā un citās jomās, kā arī apstiprināja, ka Namībijas delegācija ieradusies Latvijā, lai divu dienu darba vizītes laikā mācītos, pārņemtu labo praksi un dibinātu draudzīgas attiecības tālākai sadarbībai.


 

 

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums