Ārlietu ministrijā norisinās Sankciju koordinācijas padomes pirmā sēde


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 21. augustā notika pirmā Sankciju koordinācijas padomes sēde. Sēdi atklāja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, uzsverot, ka sankcijas kā ārpolitikas instruments ir vidusceļš starp diplomātiskām sarunām un nopietniem piespiedu līdzekļiem un ka to aktualitāte strauji pieaug starptautiskajās attiecībās. Kā efektīvus piemērus sankciju darbībai A. Pelšs minēja pret ISIL/Daesh un pret Krieviju noteiktās sankcijas. Valsts sekretārs atzīmēja, ka sankcijas kā ārpolitikas instruments ir arī Latvijas interesēs, lai veicinātu drošību pasaulē.

Sēdē piedalījās gan valsts institūciju, gan arī Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Finanšu nozares asociācijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, lai kopīgiem spēkiem rastu piemērotākos risinājumus sankciju ievērošanai Latvijā.

Šajā sēdē tika izveidota arī Sankciju koordinācijas padomes darba grupa, lai veicinātu atbildīgo institūciju sadarbību un koordinētu rīcību konkrētu sankciju pārkāpumu gadījumos, īpaši masu iznīcināšanas ieroču finansēšanas novēršanas un terorisma finansēšanas novēršanas jomās, ņemot vērā Moneyval rekomendācijas.

Par Sankciju koordinācijas padomes priekšsēdētāju ir apstiprināta Kristīne Līce, Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās un Ārlietu ministrijas Juridiskā departamenta direktora pienākumu izpildītāja. Ārlietu ministrija kā Sankciju koordinācijas padomes sekretariāts arī turpmāk informēs sabiedrību par padomes darbu, un šim nolūkam tiks izveidota atsevišķa sadaļa Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums