Latvija ir ieinteresēta aktīvā politiskajā dialogā un ekonomiskajā sadarbībā ar Vjetnamu


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 17. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs oficiālās vizītes laikā Vjetnamas Sociālistiskajā Republikā tikās ar Vjetnamas premjerministra vietnieku, ārlietu ministru Biņmiņu Famu (Pham Binh Minh). E. Rinkēvičs norādīja uz potenciālu attiecību attīstībai ar Vjetnamu un uzsvēra, ka Latvija vēlas veidot regulāru un aktīvu divpusējo dialogu.

Kā perspektīvus E. Rinkēvičs minēja sadarbības virzienus ekonomikā: tūrisms, transports un loģistika, inženiertehniskie risinājumi, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, farmācijas un ķīmijas nozare, kā arī kokrūpniecība. Ministrs pauda gandarījumu, ka Latvija ir ES dalībvalsts, kuras pārstāvji kā pirmie ieradušies vizītē Vjetnamā pēc 30. jūnijā parakstītā ES-Vjetnamas Brīvās tirdzniecības nolīguma un Ieguldījumu aizsardzības nolīguma.

Tikšanās laikā puses bija vienisprātis, ka jāturpina darbs pie divpusējās līgumtiesiskās bāzes stiprināšanas. E. Rinkēvičs atzinīgi novērtēja Latvijas un Vjetnamas valdības Dubultnodokļu konvencijas parakstīšanu 2017. gada 19. oktobrī, kā arī šīs vizītes laikā parakstāmo līgumu par sadarbību izglītības jomā. Tāpat amatpersonas pārrunāja izstrādē un saskaņošanā esošo līgumprojektu gaitu – par atbrīvojumu no vīzu prasības diplomātisko pasu turētājiem, par readmisiju (atpakaļuzņemšanu), kā arī par nelegālās imigrācijas apkarošanu. Latvija ir ieinteresēta strādāt pie līguma sagatavošanas par augstākās izglītības grādu un kvalifikāciju savstarpējo atzīšanu.

Sarunas gaitā tika apspriesta arī ES-Vjetnamas sadarbība, sadarbība ANO un reģionālos formātos (ASEM, ES-ASEAN), kā arī aktualitātes reģionā.

E. Rinkēvičs ielūdza Vjetnamas premjerministra vietnieku, ārlietu ministru Biņmiņu Famu apmeklēt Latviju, lai stiprinātu politisko dialogu un sekmētu abu valstu ekonomisko sadarbību.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums