Rīgas 1.slimnīcā notiek personāla pretkorupcijas apmācības


Sadarbojoties ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), šodien, 13.jūnijā Rīgas 1.slimnīcas darbiniekiem notiek pretkorupcijas apmācības "Korupcijas riski veselības aprūpes sistēmā un aktualitātes to novēršanā", informē Rīgas 1.slimnīcas valdes priekšsēdētāja, daktere Natālija Zlobina.

“Mēs apzināmies, ka veselības aprūpē ir augsti korupcijas riski, arī 1.slimnīca nav izņēmums, tādēļ īstenojam plašu pretkorupcijas pasākumu programmu”, saka valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina.

Visam personālam noteiktas procedūras un kārtības, notiek regulāras apmācības, tai skaitā sadarbībā ar KNAB. Izvērtēti korupcijas riskiem pakļautie amati un ieviesti riskus mazinoši pasākumi un procedūras.

Slimnīca aicina pacientus ziņot, ja saskaras ar aizdomām vai riskiem. To ir iespējams izdarīt anonīmi. Slimnīcas mājaslapā ir informācija par saziņu ar KNAB, kā arī regulāri tiek papildināta informācija par veiktajiem pretkorupcijas pasākumiem.

Apzinoties, ka veselības aprūpes joma ir viena no riskantākajām, slimnīca sadarbojas ar atbildīgajām iestādēm. Piemēram, sadarbojas ar KNAB šobrīd notiekošā kriminālprocesa ietvaros par aizdomām saistībā ar remontdarbiem telpās, kurās atrodas viena no slimnīcas jaunākajām un modernākajām diagnostikas iekārtām – datortomogrāfs. Slimnīca sniedz visus nepieciešamos dokumentus un informāciju. Savukārt 2017.gadā KNAB veica pārbaudi un sniedza atzinumu, ka interešu konflikts slimnīcas valdes darbā nav.

Pilnveidojot sistēmu, izstrādāts un apstiprināts “Pretkorupcijas pasākumu plāns 2018.-2021.gadam”, bet 2019.gada sākumā pieņemti slimnīcas noteikumi “Korupcijas un interešu konflikta risku novēršanas kārtība”.  Nepieciešamības gadījumā, tiks pilnveidotas procedūras un kārtības.

Par SIA “Rīgas 1.slimnīca”

SIA “Rīgas 1.slimnīca” ir labi pārvaldīta publiskā sektora veselības aprūpes iestāde. 2018.gadā slimnīca strādāja ar 17,2 miljonu eiro apgrozījumu, 0,92 miljoni eiro peļņu, apkalpoja gandrīz 470 tūkstošus pacientu. Slimnīcā ieviesti labas pārvaldības un vadības procesi, kas nodrošina cenu un izmaksu efektivitātes ziņā vienus no pieejamākajiem pakalpojumiem valstī. Slimnīca piedāvā gan valsts apmaksātos pakalpojumus, gan maksas pakalpojumus.

Šodien Rīgas 1.slimnīcā strādā 799 darbinieki, personāls veselības aprūpes pakalpojumus nodrošina, izmantojot mūsdienīgas iekārtas, jaunākās metodes un medicīnas tehnoloģijas. Slimnīca piedāvā plašus diagnostikas, ārstēšanas, rehabilitācijas un profilakses pakalpojumus, kā arī nodrošina iespējas savlaicīgi rūpēties par veselību un saglabāt to ilgtermiņā.

 

Iveta Medne
SIA “Rīgas 1.slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums