Jauns solis Baltijas valstu un Dienvidkorejas ekonomiskajā sadarbībā


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 26. aprīlī Seulā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Jānis Mažeiks parakstīja saprašanās memorandu par Baltijas valstu un Dienvidkorejas Apvienotās ekonomiskās komitejas izveidi.

Apvienotās ekonomiskās komitejas pirmajā sēdē politiskais direktors novērtēja labo Baltijas valstu un Dienvidkorejas politisko dialogu, kā arī uzņēmēju pieaugošo sadarbību, kas iezīmē lieliskas turpmākās izaugsmes perspektīvas. Kā Latvijai nozīmīgākās prioritātes J. Mažeiks uzsvēra tūrismu, transportu, īpaši tiešās aviosatiksmes attīstību, jaunuzņēmumus, investīcijas, pārtikas ražošanu, kokrūpniecību, kā arī IKT. Sanāksmes dalībnieki vienojās nākamo komitejas sēdi rīkot Rīgā.

Darba vizītes laikā J. Mažeiks tikās ar Dienvidkorejas Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktoru, Dienvidkorejas – Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas pārstāvi, kā arī piedalījās apaļā galda diskusijā par Eiropas Savienības un Austrumāzijas turpmākās izaugsmes izaicinājumiem.

Par Latvijas un Dienvidkorejas divpusējo attiecību aktualitātēm J. Mažeiks sniedza intervijas Dienvidkorejas medijiem - radiostacijai tbs eFM, kā arī laikrakstam "The Korea times".

Baltijas valstu un Dienvidkorejas Apvienotās ekonomiskās komitejas izveidi ierosināja Latvijas vēstniecība Seulā, un par to vienojās trīs Baltijas valstu prezidenti, tiekoties ar Dienvidkorejas prezidentu Džeīnu Mūnu 2018. gadā. Jaunais formāts paredz stiprināt esošo sadarbību, kā arī iezīmēt Baltijas valstīm un Dienvidkorejai svarīgas prioritātes gan reģionālā, gan globālā līmenī.

Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kurai ir vēstniecība Seulā. Vēstniecība darbu uzsāka 2015. gadā. Tās galvenais uzdevums ir Latvijas un Dienvidkorejas ekonomiskās sadarbības veicināšana.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli