Edgars Rinkēvičs: Latvijas prioritāte joprojām ir sakārtota Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības


foto;Ārlietu ministrija
2019. gada 9. aprīlī Luksemburgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kuras laikā dalībvalstu pārstāvji diskutēja par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam. Tāpat ministri izskatīja kohēzijas politikas un Kopējās lauksaimniecības politikas jautājumus.

“Sociālekonomisko atšķirību izlīdzināšanai ir jāpaliek centrālajam Eiropas Savienības daudzgadu budžeta aspektam. Turklāt ir jāveicina saskaņotība starp valstu specifiskajām rekomendācijām un Eiropas Savienības fondu tematisko koncentrāciju – līdzekļu koncentrēšanu konkrētās politikas jomās. Tas veicinās ekonomiski atpalikušo reģionu ātrāku tuvināšanos vidējam attīstības līmenim Eiropas Savienībā,” uzsvēra E.Rinkēvičs.

Runājot par Latvijas prioritātēm Kopējās lauksaimniecības politikā, ministrs arī uzsvēra, ka nākamajā ES daudzgadu budžeta periodā ir jāatrisina tiešmaksājumu izlīdzināšanas jautājums. “Ir jāpanāk salīdzināms lauksaimnieku tiešmaksājumu līmenis visās Eiropas Savienības dalībvalstīs,” sacīja ministrs. E.Rinkēvičs akcentēja, ka jaunajā ES daudzgadu budžetā jāpievērš īpaša uzmanība lauku attīstībai. “Lauku reģioniem ir jābūt pievilcīgiem dzīvošanai un darbam, it īpaši jaunajai paaudzei,” pauda ministrs.

Savukārt Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmē ministri papildus strādāja pie gaidāmās 10. aprīļa ārkārtas Eiropadomes 50. panta formāta sēdes sagatavošanas, kurā plānots diskutēt par Apvienotās Karalistes lūgumu pārcelt breksita datumu. E.Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Latvijas prioritāte joprojām ir sakārtota Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES, jo tā mazinātu pārāvumus sadarbībā ar ES. Eiropadomes lēmums par 50. panta pagarinājumu jāpieņem, ņemot vērā konkrētus kritējus par Apvienotās Karalistes dalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās un konstruktīvu sadarbību ES dalībvalsts statusā. Latvija nevēlas bez vienošanās situāciju, tomēr ES jāturpina gatavoties arī šim scenārijam.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums