Vēstnieks piedalās Komunisma upuru piemiņas memoriāla gadskārtas ceremonijā Vašingtonā

Latvijas vēstniecības ASV paziņojums presei

12.jūnijā Latvijas Republikas vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs Andrejs Pildegovičs nolika ziedus pie Komunisma upuru piemiņas memoriāla Vašingtonā.

Svinīgā ceremonijā, apritot gadskārtai, kopš Vašingtonā tika atklāts Komunisma upuru piemiņas memoriāls, tika godināti komunisma upuri visā pasaulē, kā arī tika pasniegts ASV civilais apbalvojums – Brīvības medaļa – mūžībā aizgājušajam ungāru izcelsmes ASV kongresmenim Tomasam Lantosam.

Ceremonijā piedalījās ASV valdības un kongresa pārstāvji, ārvalstu diplomāti, dažādu etnisko kopienu pārstāvji. Lūgšanu teica Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāja Anita Varsbergs Paza.

Pēc svinīgās ceremonijas klātesošie tika iepazīstināti ar Globālā virtuālā komunisma upuru piemiņas muzeja projektu, kas top, lai apvienotu vienotā elektroniskā tīklā visus muzejus un institūcijas, kas nodarbojas ar komunisma upuru un noziegumu pētniecības jautājumiem, kā arī lai informētu par komunistisko režīmu nodarījumiem nākamās paaudzes, kuras tos pašas nebūs piedzīvojušas.

Muzeja projektu atbalsta arī Latvijas valdība.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums