Amsterdamā turpinās Rīgas dienas

Līdz 20. jūnijam Amsterdamā turpinās Rīgas dienas, kuras iesākās 29. maijā ar laikmetīgās mākslas izstrādes Homo urbanus – homo sapiens? atklāšanu.
Rīgas dienas Amsterdamā organizē Rīgas dome, valsts aģentūra "Jaunie trīs brāļi", Latvijas Ārlietu ministrija, Latvijas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais filmu centrs un citi.

Rīgas dienām Amsterdamā ir plaša programma. To ietvaros notiek Latvijas animācijas un mākslas filmu bērniem un pieaugušajiem skate, fotoizstāde "Jūgendstils Latvijā" un Dziesmu svētkiem veltīta fotoizstāde "Kad daudzi kļūst viens". Rīgas dienu noslēgumā, 20. jūnijā, Amsterdamā notiks arī seminārs "Rīga – iespēju pilsēta", tiks rādīta filma "Rīgas sargi" un būs iespējams iepazīties ar Jāņu svinēšanas tradīcijām kopā ar folkloras grupu "Grodi".

Sakarā ar Rīgas dienu Amsterdamā norisēm ir izdota arī avīze "Naar Riga" ("Uz Rīgu"). Tajā ir publicēta informācija par Rīgu, par tās arhitektūras vērtībām, par "Jauno trīs brāļu" projektiem, par Latvijas un Nīderlandes sadarbību, šā gada Rīgas kultūras pasākumu programma, Rīgas dienu Amsterdamā programma, kā arī mākslinieku, kuru darbi ir eksponēti izstādē Homo urbanus – homo sapiens? vizītkartes. Avīze bez maksas tiek izplatīta Amsterdamā.

Savukārt Rīgas dienu atklāšanā notika virkne pieredzes apmaiņas semināru, kuros piedalījās Rīgas un Amsterdamas pašvaldību pārstāvji, notika arī aģentūras "Jaunie trīs brāļi" projektu prezentācijas un citi pasākumi.

Visi Rīgas dienu Amsterdamā pasākumi notiek "Rozā mājā", kas ir mākslinieku Aigara Bikšes un Kristapa Gulbja multidisciplinārais projekts (www.pinkhouse.lv).

Informāciju sagatavoja Anna Kononova

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums