Valsts akadēmiskais koris "Latvija" piedalās Sanktpēterburgas koru festivālā

Ar Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā atbalstu valsts akadēmiskais koris "Latvija" piedalās II Starptautiskajā Sanktpēterburgas koru festivālā, kas norisinās no 1. līdz 15. jūnijam.

Valsts akadēmiskais koris "Latvija" Sanktpēterburgas klausītājiem sniegs koncertu 8. jūnijā Aleksandra teātrī, kā arī piedalīsies festivāla kulminācijas Galā koncertā "Baltijas jūras dziesmas" līdzās starptautiski atzītiem koriem no Krievijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas un Lietuvas.

Ikgadējais Sanktpēterburgas koru festivāls norisinās ar Krievijas Federālās kultūras un kinematogrāfijas aģentūras, Valsts prezidenta un Sanktpēterburgas valdības atbalstu un tas ir viens no nozīmīgākajiem un plašākajiem koru forumiem Krievijā un Baltijas jūras reģionā. 2008. gada festivāla 22 koncertos piedalās 10 ārvalstu un 10 Krievijas kolektīvi.

Koncerti notiek dažādu pilsētas filharmoniju zālēs un tādās vēsturiski nozīmīgās vietās kā Aleksandra teātris, Akadēmiskā kapela, Ermitāžas teātris, slavenajā Sv. Īzaka katedrālē un citur.

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" dibināts 1942. gadā un ir lielākais profesionālais kolektīvs Latvijā. 1947. gadā tam piešķirts Valsts kora nosaukums, 90. gadu sākumā tas ieguvis vārdu Latvija. Koris ir trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts (1998, 2000, 2002) un 2003. gada Latvijas Republikas Ministru kabineta balvas laureāts. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais.

Kora repertuārs aptver vokāli instrumentālos darbus - oratorijas, kantātes, mesas, rekviēmus, simfonijas, operu koncertuzvedumus, plašu a cappella programmu, skaņdarbus ar ērģelēm.

Tā ir mūzika, kas tapusi laikā no agrīnās renesanses līdz mūsdienām, pēdējos gados īpašu uzmanību pievēršot latviešu komponistiem. Koris "Latvija" radoši sadarbojas ar vadošajiem Singapūras, Izraēlas, Vācijas, Igaunijas, Lietuvas, Maskavas, Sanktpēterburgas simfoniskajiem orķestriem, Gustava Mālera kamerorķestri un tādiem izciliem diriģentiem kā Mariss Jansons, Nēme Jervi, Mstislavs Rostropovičs, Valerijs Gergijevs, Zubins Mehta, Vladimirs Fedosejevs, Tenu Kaljuste, Gintars Rinkevičs un citiem.Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums