Baltijas valstis kopīgi svin vasaras saulgriežu svētkus Vācijā

Vācijā vasaras saulgriežu svētkus Baltijas valstu vēstniecības tradicionāli svin kopā, šogad Baltijas valstu un Vācijas kultūras gada ESSENTIA BALTICA ietvaros tie tiks svinēti trīskārši - Braunsbahā-Detingenā, Hamburgā un Berlīnē.
Š.g. 13. jūnijā Latvijas un Igaunijas vēstniecības pirmo reizi rīkos vasaras saulgriežu svētkus Bādenes-Virtembergas federālajā zemē, Braunsbahā-Detingenā.

No Latvijas uzstāsies latviešu postfolkloras kustības aizsācēji un līderi, starptautiski visatzītākā grupa "Iļģi".

17. jūnijā Baltijas valstu vēstniecības sadarbībā ar Baltijas valstu Goda konsuliem Hamburgā rīko Jāņu ielīgošanu Hamburgas Senāta viesu mājas dārzā. Viesus uzrunās Baltijas valstu vēstnieki Vācijā un Brīvās un Hanzas pilsētas Hamburgas pirmais birģermeistars Ole fon Beusts (Ole von Beust).

Vakara gaitā būs iespēja baudīt latviešu ķimeņu sieru, rupjmaizi, Rīgas Melno balzamu, alu, kā arī baltiešu virtuves specialitātes. No Latvijas muzicēs grupa "Lauku muzikanti".

20. jūnijā tradicionāli notiks ielīgošana Eiropas akadēmijā (Europäische Akademie), kas vienlaicīgi ir vēstniecību partneris svētku organizēšanā.

Pasākuma apmeklētājus uzrunās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstnieki, kā arī Eiropas akadēmijas Berlīnē vadītājs Dr. Ekarts D. Štrātenšulte (Dr. Eckart D. Stratenschulte).

Par muzikālo labsajūtu rūpēsies grupa no Latvijas "Lauku muzikanti". Vakara gaitā viesiem būs iespēja baudīt arī latviešu un lietuviešu nacionālās virtuves specialitātes, kā arī igauņu alu.

Informācijas stendā, ko izveidojis Baltijas Tūrisma birojs Berlīnē, tiks informēts par ceļošanas un atpūtas iespējām Baltijas valstīs.

Pateicoties Latvijas vēstniecības sadarbības partneru - aviokompānijas airBaltic, viesnīcas SPA Hotel Jūrmala un Konventa Sēta atbalstam, viesiem būs iespēja laimēt vērtīgas balvas, piemēram, lidojumu uz Rīgu 2 personām vai nedēļas nogali viesnīcā Rīgā vai Jūrmalā.

Svētku patrons ir Berlīnes Valdošais birģermeistars Klauss Vovereits (der Regierende Bürgermeister von Berlin Klaus Wowereit).

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums