Mācībās "Uusimaa 2008"

No 2008.gada 1.-5.jūnijam Somijā notiks NATO Eiroatlantijas katastrofu likvidēšanas koordinācijas centra (Euro-Atlantic Disaster Response Coordination Centre, EADRCC) un Somijas kopīgi organizētās katastrofu (ārkārtējo situāciju) seku pārvaldības mācības "Uusimaa 2008". Mācības "Uusimaa 2008" ir Somijas ieguldījums Partnerības mieram (Partnership for Peace, PfP) programmā 2008.gadā. Mācību laikā paredzētas arī NATO Eiroatlantijas katastrofu likvidēšanas koordinācijas centra 10. gadadienas svinības.

Kopumā aptuveni 1100 dalībnieki, tai skaitā dažādu profilu katastrofu seku likvidēšanas komandas no 25 Eiroatlantijas Partnerības padomes (Euro-Atlantic Partnership Council, EAPC) dalībvalstīm piedalīsies mācībās "Uusimaa 2008": Armēnija, ASV, Austrija, Azerbaidžāna, Beļģija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Gruzija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Kazahstāna, Krievija, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Somija, Ukraina, Vācija, Zviedrija.

Mācību scenārijā katastrofu cēlonis ir plūdi jūras piekrastes zonā un stipra vētra Somu jūras līcī. Saskaņā ar mācību scenāriju ūdens līmenis pavasara laikā ir paaugstinājies un vētra var nodarīt postījumus kritiskai infrastruktūrai. Paredzēta arī ķīmiskā, bioloģiskā un radiācijas apdraudējuma simulācija.

Mācības "Uusimaa 2008" dod iespēju NATO un tā Partnervalstīm praksē pārbaudīt Eiroatlantijas katastrofu likvidēšanas koordinācijas centra reaģēšanas procedūras un reaģēšanas mehānismus, kā arī Eiroatlantijas Katastrofu likvidēšanas vienības (Euro-Atlantic Response Unit, EADRU) spējas, ar mērķi uzlabot valstu spējas un uzlabot sadarbību katastrofu gadījumos.

Mācībās "Uusimaa 2008" Latvija tiek pārstāvēta ar divām komandām:

- Ātrās reaģēšanas vienība (12 cilvēku sastāvā), kas specializējusies meklēšanas un glābšanas darbos dažādos apstākļos. Vienību veido Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji;
- Medicīniskā atbalsta vienība (8 cilvēku sastāvā), kas specializējusies neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā notikuma vietā, ar spēju izvērtēt aprūpes sniegšanas neatliekamību un stāvokļa nopietnību, klasificējot ievainotos un cietušos pirms transportēšanas uz hospitāli. Šo vienību veido Katastrofu medicīnas centrā pārstāvji.

Papildus tam, Latvija tiek pārstāvēta ar vairākiem ekspertiem dažādās jomās, kas ir būtisks ieguldījums mācību norisē:

- 2 Latvijas eksperti Notikuma vietas operatīvās vadības koordinācijas centrā;
- 1 eksperts vadošā personālu darba grupā;
- 1 eksperts mediju simulācijas grupā;
- 1 eksperts mācību novērtējuma komandā;
- 2 eksperti mācību novērotāju statusā.

VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums