Norvēģijā Latvijas atpazīstamības veicināšanai organizē pasākumu "Taste of Latvia"

Latvijas vēstniecība Oslo, Norvēģijā, sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru divas dienas pirms gaidāmajiem Bigdojas alejas (Bygdøy allé) svētkiem organizē publiskās diplomātijas projektu - Latvijas pārtikas produktu, ēdienu un dzērienu izstādi-degustāciju "Taste of Latvia" ("Latvijas garša").

Tas tiek rīkots, lai veicinātu Latvijas atpazīstamību. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Ārlietu ministrija un atbalstītāji. Degustācijā produktus piedāvā 13 Latvijas pārtikas produktu ražotāji.

Uz pasākumu aicināti aptuveni 200 Latvijas uzņēmējiem radniecīgie norvēģu ražotāji, tirgotāji, sabiedriskās ēdināšanas speciālisti, kā arī vēstniecību komercatašeji, Oslo domes un tirdzniecības kameras pārstāvji.

Nesen Norvēģijas lielākajā laikrakstā Aftenposten publicētā aptauja liecina, ka 64% norvēģu atpazīst Rīgu kā Latvijas galvaspilsētu. Vairums no aptaujātajiem pēc Latvijas apmeklējumiem ļoti pozitīvi atsaucas par tādiem Latvijas produktiem kā rupjmaize, Rīgas Melnais balzams, Laimas un Staburadzes saldumi, piena produkti un žāvējumi.

No Latvijas projektā "Taste of Latvia" piedalās tādi pazīstami uzņēmumi kā AS "Laima", AS "Rīgas piena kombināts", SIA "Jaunalko", AS "Gutta", AS "Brīvais Vilnis", SIA "Daugava DK", SIA "Deiva", SIA "Nord Plus", SIA "Ātrums Lukss", SIA "Lāči", AS "Latvijas Balzams", SIA "Pure Chocolate", AS "Aldaris" un SIA "Altra".

Ik gadu maija pēdējā sestdienā un svētdienā Bigdojas alejā (Bygdøy allé), kur atrodas arī vēstniecības ēka, notiek ielas svētki. Šī ir viena no retajām dienām gadā, kuras laikā skaistākā Oslo pilsētas kastaņu aleja tiek pilnībā atvēlēta gājējiem. Iela visā tās garumā tiek atvēlēta āra kafejnīcām un veikaliem, muzikantiem un dažāda veida atrakcijām.

Latvijas vēstniecības Norvēģijā preses paziņojums

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums