Skulptūru izstādes HOMO URBAMUS - HOMO SAPIENS?

Atklāšana Amsterdamas Westergasfabriek

Ceturtdien, 29.maijā, Amsterdamas kultūras un atpūtas parkā Westergasfabriek Latvijas vēstniece Nīderlandē Baiba Braže, Rīgas mērs Jānis Birks un Amsterdamas mērs Jobs Koens (Job Cohen) atklās Latvijas tēlnieku skulptūru izstādi Homo Urbanus – Homo Sapiens? (Pilsētas cilvēks – saprātīgs cilvēks?). Skulptūras būs apskatāmas līdz šī gada 15. septembrim.

Izstāde ir tapusi vēstniecības organizēto Latvijas Republikas 90. gadadienas svinību Nīderlandē ietvaros. Tas ir pirmais lielais Rīgas un Amsterdamas pilsētu kultūras sadarbības projekts, kuru īsteno un atbalsta Ārlietu ministrija, Kultūras ministrija, Rīgas Dome, valsts aģentūra "Jaunie Trīs brāļi" Laikmetīgā mākslas muzeja nodaļa, kā arī Amsterdamas pilsētas dome, Westerpark pašvaldība, Amsterdamas mākslas fonds un vairāki privātie mākslas atbalsta fondi.

Izstādē apskatāmi Aigara Bikšes, Asnates Bočkis, Ērika Božis, Kristapa Gulbja, Kristapa Ģelža, Lauras Feldbergas, Voldemāra Johansona, Kirila Panteļejeva un Uģa Traumaņa darbi. Viņu darbi veltīti izaicinājumiem mūsdienu cilvēka dzīvei lielās pilsētās - vide, drošība, bērni, sociāli atstumtie, jaunās tehnoloģijas. Izstādes kuratore ir Inese Baranovska.

Līdz ar skulptūrām no 29.maija līdz 20.jūnijam Westergasfabriek teritorijā atradīsies pārvietojama lielizmēra telts – interaktīva diskusiju vieta – Rozā Māja (www.pinkhouse.lv). Tajā būs apskatāmas divas fotogrāfiju izstādes "Jūgendstils Latvijā" un "Latvijas Dziesmu un deju svētku izstāde", kā arī ik dienas tiks izrādīta Latvijas Nacionālā filmu centra veidotā latviešu mākslas, dokumentālo un zīmēto filmu programma. 30.maijā tajā notiks Rīgas un Amsterdamas pilsētu seminārs, 31.maijā tikšanās ar Nīderlandes rakstniecēm, 4.jūnijā Latvijas un Nīderlandes uzņēmēju tikšanās, 14. un 20.jūnijā – filmas ,,Rīgas Sargi,, demonstrēšana, bet 20.jūnija vakarā – vasaras saulgriežu ielīgošana.

Izstādes atklāšanas pieņemšanā 29.maijā, ko organizē Latvijas vēstniece Nīderlandē Baiba Braže, piedalīsies īpaši aicinātie viesi – Latvijas un Nīderlandes uzņēmēji, kultūras, politisko aprindu, masu mediju pārstāvji, latviešu sabiedrība Nīderlandē, kā arī Nīderlandē akreditētie diplomāti.

Papildus informācijai:
Latvijas vēstniecība Nīderlandē

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums