Valsts prezidenta dalība Pasaules Ekonomikas forumā Tuvajos Austrumos Šarmelšeihā, Ēģiptē

Valsts prezidents Valdis Zatlers vakar uzsāka darba vizīti Ēģiptes pilsētā Šarmelšeihā, kur piedalās Pasaules ekonomikas foruma sesijā. Šodien notika arī Valsts prezidenta Valda Zatlera un Ēģiptes prezidenta Mohhamada Hosni Mubaraka divpusējā tikšanās.

Divpusējās tikšanās gaitā pārrunāta turpmākās Latvijas un Ēģiptes divpusējo attiecību attīstības perspektīvas un sadarbības pilnveidošanas iespējas. Abas amatpersonas pozitīvi novērtēja līdzšinējo valstu sadarbību izglītības un kultūras jomā, īpaši izceļot Latvijas ēģiptologu ieguldījumu Heopsa piramīdas un citu kultūrvēsturisku objektu izpētē, kā arī sadarbību starp augstskolām.

Tikšanās gaitā Valsts prezidents aktualizēja jautājumu par starpvalstu sadarbības paplašināšanu, piemēram, tūrisma, augstākās izglītības, kā arī tranzīta jomās. Amatpersonas bija vienisprātis, ka turpmāku ekonomisko attiecību intensificēšanā būtiska loma būs abu valstu atbildīgo ministriju darbam, vienojoties par sadarbības līgumiem dažādās sfērās.

Tāpat pārrunāta turpmākā abu valstu sadarbība starptautisko organizāciju ietvaros. Amatpersonas tikšanās gaitā apsprieda arī šobrīd aktuālo daudzpusējo sadarbību jūras menedžmenta jautājumos un apmainījās viedokļiem par to, kāda daudzpusējās sadarbības pieredze ir Baltijas jūras valstīm Baltijas jūras valstu padomes ietvaros, kā arī kāda ir pieredze Vidusjūras valstīm, jo īpaši, ņemot vērā iniciatīvu par Vidusjūras savienību. Valsts prezidents norādīja, ka laba un konstruktīva sadarbība jūras reģionu valstu ietvaros stiprina gan konkrēta reģiona konkurētspēju, gan dod būtisku ieguldījumu kaimiņvalstu divpusējo attiecību stiprināšanā.

Sarunas noslēgumā Valsts prezidents saņēma Ēģiptes prezidenta mutisku ielūgumu apmeklēt Ēģipti oficiālā vizītē.

Sarunas noslēgumā amatpersonas apsprieda Pasaules ekonomikas foruma plānoto dienas kārtību un svarīgākos diskusiju pieturas punktus. Šodien, atklājot Pasaules ekonomikas forumu Tuvajos Austrumos, ar uzrunām uzstājās ASV prezidents Džordžs Bušs, Ēģiptes prezidents Hosni Mubaraks, kā arī Jordānijas karalis Abdulla II (Abdullah II).

Rīt, Pasaules ekonomikas foruma Tuvajos Austrumos darba sesijā - paneļdiskusijā "The Power of Popular Collaboration" - uzstāsies Valsts prezidents Valdis Zatlers. Diskusija būs veltīta nākotnes starptautiskās politikas un biznesa scenāriju modelēšanai un analīzei - gan ņemot vērā līdzšinējo globālo krīžu un konfliktu sniegtās mācības, gan analizējot jauno globālo draudu, piemēram, pārtikas krīzes vai klimata izmaiņu cēloņus un iespējamās sekas.

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
Prezidenta preses dienests

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums