Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar Hamburgas birģermeistaru


foto;Valsts prezidenta kanceleja
Pirmdien, 2019. gada 25. februārī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Hamburgas birģermeistaru Pīteru Čenčeru (Dr. Peter Tschentscher). Tikšanās norisinājās valsts vizītes Vācijas Federatīvajā Republikā (turpmāk – Vācijā) laikā.

Tikšanās laikā Valsts prezidents atzīmēja, ka Latviju un Vāciju saista aktīvs politiskais dialogs un konstruktīva praktiskā sadarbība gan divpusēji, gan daudzpusējos formātos, tostarp Eiropas Savienībā un NATO. Savukārt Rīgu un Hamburgu vēsturiski vienojušas Hanzas savienības saites, nodrošinot savstarpējo interešu aizsardzību un veicinot tirdzniecību Ziemeļeiropā.

“Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus Latvija ir gatava jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas šodien pievienojas Hamburgā. Latvija ir ieinteresēta attīstīt sadarbību digitālajā un zinātnes jomā, kā arī transporta un loģistikas sektorā. Vienlaikus, turpinot lielisko sadarbību tūrisma jomā un studentu piesaistīšanā,” uzsvēra Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents norādīja, ka pēc tikšanās kopā ar uzņēmējiem piedalīsies biznesa forumā Hamburgas Tirdzniecības kamerā, kura fokusā būs informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, gudrā mobilitāte, aviācija, kā arī dzīvības zinātnes. Vienlaikus redz Vāciju kā sadarbības partneri, lai radītu sinerģiju starp zinātniskās pētniecības iestādēm, izglītības iestādēm un organizācijām.

Pirmdien, Valsts prezidentam, valsts vizītes noslēgumā Vācijā, Hamburgā pievienosies plaša Latvijas uzņēmēju delegācija. Dienas gaitā Hamburgas tirdzniecības kameras telpās Raimonds Vējonis atklās Latvijas Investīciju attīstības aģentūras un Hamburgas Tirdzniecības kameras rīkoto uzņēmēju semināru, kā arī piedalīsies darba pusdienās ar Hamburgas pilsētas vadību un uzņēmējiem. Dienas izskaņā Valsts prezidents atklās Latvijas simtgadei veltītu izstādi “Latvijas gadsimts” un sniegs interviju Vācijas žurnālam “Der Spiegel”.

 

Valsts prezidenta kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums