LU Botāniskajā dārzā notiks telpaugu kopšanas kurss


Publicitātes foto
Pavasaris LU Botāniskajā dārzā ir pienācis ar ilgi gaidītu notikumu – martā notiks telpaugu kopšanas kurss. Kurss "Telpaugu kopšana" ir Latvijas Universitātes Interešu izglītības programma, kas būs piemērota gan tiem, kam ikdienas darbs ir saistīts ar augu kopšanu, gan tiem, kas telpaugus audzē savam priekam. Kursā paredzētas gan teorētiskas, gan praktiskas nodarbības. Dalībai kursā jāpiesakās iepriekš.

Tev patīk apzaļumot telpas savās mājās un veikalos Tevi pārņem nepārvarama vēlme papildināt savu kolekciju ar vēl kādu augu? Vēlies saprast, kā tikt galā ar problēmām, kas skārušas Tavus iemīļotos istabas augus? Vai esi tikai apzaļumošanas procesa sākuma stadijā un vēlies uzzināt, kā izvēlēties piemērotākos telpaugus? Varbūt Tavs ikdienas darbs ir saistīts ar augu aprūpi? Ja atbilde uz kādu no jautājumiem bija pozitīva, LU Interešu izglītības programma “Telpaugu kopšana” būs piemērota Tev!

Kurss sastāvēs no četrām nodarbībām. Nodarbības paredzētas 19., 22., 26. un 29.martā plkst. 18:00-21:00. Kursu vadīs LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciāliste Ingūna Gudrupa. Visas nodarbības notiks LU Botāniskā dārza teritorijā. Noslēgumā visi dalībnieki, kas kursu būs veiksmīgi apguvuši, saņems Latvijas Universitātes apliecību par interešu izglītības programmas apguvi.

Nodarbībās tiks sniegtas zināšanas par telpaugiem nepieciešamajiem augšanas apstākļiem un to izvēli atbilstoši telpai. Dalībnieki pilnveidos un papildinās prasmes telpaugu kopšanā, apgūstot pareizu augsnes maisījumu sagatavošanu, augu apgriešanu, pārstādīšanu, pareizu podu izvēli, augu pavairošanu, kaitēkļu apkarošanu un mēslošanu.

Interešu izglītības programmas dalībnieki varēs arī papildināt savu augu kolekciju ar vairākiem interesantiem augiem, kurus nodarbībās sēs un stādīs paši, tā iegūstot iespēju vērot auga attīstību no paša sākuma un izplānot un iestādīt pašiem savu sukulentu kompozīciju, kas atgādinās par paveikto vēl ilgi pēc lekciju kursa noslēguma.

Lekcijas tiks organizētas interaktīvā formā - dalībniekiem būs iespēja gan apmainīties ar pieredzi savstarpēji, gan konsultēties ar LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciālisti Ingūnu Gudrupu par sev aktuālajiem telpaugu jautājumiem. Uz praktiskajām nodarbībām iespējams līdzi ņemt savus augus.

Dalības maksa lekciju ciklā 1 personai: 50 EUR (Cenā iekļauts visu nodarbību apmeklējums, ieeja LU Botāniskajā dārzā, augsnes substrāti, augi un citi praktiskajām nodarbībām nepieciešamie materiāli. Dalībniekiem pašiem jānodrošina tikai trauks sukulentu kompozīcijas stādīšanai).

Dalības maksa jāsedz vienā maksājuma reizē pirms pirmās lekcijas norises.

Vietu skaits lekciju kursā ir ierobežots. Pieteikšanās, rakstot agnese.reke@lu.lv. Plašāka informācija: agnese.reke@lu.lv vai 67450860.

Lekcijām paredzēts sekojošs plānojums:

1.nodarbība: Telpaugu izvēle atbilstoši apstākļiem

Telpaugiem piemēroti augšanas apstākļi – temperatūra, gaisma, mitrums. Runāsim par vēsām un siltām telpām piemērotiem augiem, kā arī augiem, kas piemēroti gaišām un tumšām telpām. Apskatīsim debespusu un apgaismojuma nozīmi telpaugu kopšanā, kā arī pareizas augu laistīšanas jautājumus. Lai iepazītu telpaugu daudzveidību, dosimies izzinošā ekskursijā pa Augu māju siltumnīcām.

Nodarbības noslēgumā paredzēts praktiskais darbs – augu sēšana

2.nodarbība: Telpaugu stādīšana un augsnes substrāti

Otrajā nodarbībā pievērsīsimies jautājumiem, kas saistīti ar augsnes substrātu izvēli atbilstoši augu prasībām (skābummīļi, sukulenti, lielie augi u.c.), kā arī mācīsimies tos sagatavot un pareizi augus pārstādīt.

Otrajā lekcijas daļa būs veltīta epifītu (bromēliju, paparžu) un kukaiņēdājaugu kopšanai.

Praktiskais darbs: sukulentu kompozīcijas stādīšana (līdzi jāņem trauks kompozīcijas stādīšanai, pārējie materiāli dalībniekiem tiks nodrošināti)

3.nodarbība: Lielo augu un eksotisko augļaugu kopšanas īpatnības. Augu pavairošana.

Lielie augi, to kopšanas īpatnības, augu apgriešana (palmas, fikusi, dracēnas, jukas u.c.).

Eksotiskie augļaugi (Kafija, vīģe, citrusi, banāns, ananāss, psīdija u.tml.)

Augu sēšana, pavairošana ar spraudeņiem. Kaitēkļu apkarošana.

Praktiskais darbs: telpaugu pavairošana ar spraudeņiem. Augu apgriešana (līdzi var ņemt savus telpaugus).

4.nodarbība: Ziedošie augi. Orhidejas.

Ziedošie augi. Vienreiz vai vairākas reizes gadā ziedošie. Ziemā ziedošie. Sīpolaugi. Orhidejas. Pārstādīšana. Miera periods. Mēslošana. Kaitēkļu apkarošana.

Praktiskais darbs: Orhidejas (Phalaenopsis) pārstādīšana

LU Botāniskais dārzs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums