Siguldā marta beigās turpmāk notiks Eiropas badmintona U17 reitinga turnīrs

"Sākotnēji mēs vēlejamies pieteikt Latvijas U17 turnīru maija sākumā, kad tradicionāli norisinājās Siguldas starptautiskais jauniešu turnīrs. Taču 18.nedēļu jau iepriekš bija aizņēmuši bulgāri ar "Hebar U17 Bulgarian Open". Aizņemta bija arī 19.nedēļa ar "Austrian U17 Open", savukārt 17.nedēļa Eiropas badmintona kalendārā ir rezervēta Eiropas čempionātiem," stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka Eiropas badmintona konfederācija neļauj vienlaicīgi notikt diviem līdzvērtīgiem turnīriem 2000 km attālumā vienam no otra.


>>> Skatīt Eiropas badmintona U17 reitinga turnīru kalendāru

“Turnīra norise marta beigās ir ļoti izdevīga no vairākiem aspektiem. Pirmkārt, tas nebūs pārāk tuvu laikā ar “Yonex Latvia International”, kas notiek Jelgavā maija nogalē. Būs mazāks laika pārklājums organizatoriem. Arī treneri no citām valstīm diez vai vēlētos Latviju apmeklēt divas reizes vienā mēnesī. Turklāt, Siguldas turnīrs tad varētu būt kā sagatavošanās uz Jelgavas turnīru arī tiesnešiem, līnijtiesnešiem un sekretariātam,” priekšrocības saistībā ar “Yonex Latvia International” uzskaita Kristians Rozenvalds.

Priekšrocības ir arī uz vietas Siguldā, jo iepriekš vienlaicīgi ar Siguldas starptautisko jauniešu turnīru maija sākumā notika arī Stādu parāde, kas sapulcināja daudzus tūkstošus viesu no Latvijas un ārzemēm, tādējādi pilnībā noslogojot Siguldas viesnīcas un restorānus. “Marta beigās ir jau beigusies ziemas sezona un vēl nav sākusies vasaras sezona - ļoti labs laiks, kad rīkot starptautisku turnīru, lai piesaistītu klientus Siguldas viesnīcām un kafejnīcām, un saņemtu vislabākos cenu piedāvājumus no tām,” uzskata Kristians Rozenvalds.

Marta nogale ir arī ļoti izdevīga no Baltijas un tuvējo kaimiņvalstu U17 kalendāra skatu punktu. Lietuvā U17 Eiropas reitinga turnīrs notiek oktobra sākumā, Igaunijā decembra beigās. Sanktpēterburgā U17 turnīrs notiek jūnija beigās. Zviedrijā U17 turnīri notiek janvārā beigās un septembra vidū, bet Polijā turnīri notiek maija un augusta beigās. “Tādējādi Latvija ar savu turnīru marta beigās ļoti veiksmīgi ierakstās šajā reģionālajā U17 kalendārā. Mums īpaši svarīgi skatīties, kas notiek netālu, jo U17 turnīros vairums dalībnieku ir no tuvējām kaimiņvalstīm,” informē Kristians Rozenvalds.

Lai sarīkotu U17 reitinga turnīru, prasības organizētājiem ir līdzīgas kā Pasaules reitinga pieaugušo turnīram, taču ar būtiskiem atvieglojumiem, piemēram, nav obligāti nepieciešami badmintona paklāji un elektroniskā rezultātu skaitīšanas aparatūra. Paaugstinājuma tiesnešoiem ir jabūt tikai sākot ar pusfināliem, turklāt visi paaugstinājuma tiesneši, tāpat kā galvenais tiesnesis, var būt no Latvijas. Brīvākas prasības ir arī attiecībā uz sporta zāli, jo U17 turnīros griestu augstums var but 7m, nevis 9m, kā tas butu pieaugušo turnīros.

Šobrīd Latvija bija vienīgā no Baltijas valstīm, kurā nenotiek savs U17 Eiropas reitinga turnīrs, lai gan šajā vecumā grupā Latvijā netrūkst spēlētāju. Latvijas turnīrā šiem spēlētājiem būt iespēja atvieglotāk iekļūt, nepaliekot rezerves listē, kā to vairākiem Latvijas spēlētājiem nācās piedzīvot Polijas U17 turnīrā augusta beigās. Arī Lietuvas U17 turnīrā, kas notiks oktobra sākumā, vairāki spēlētāji, tai skaita no Latvijas, joprojām gaida rezerves listē. Eiropā šobrīd pieaug jauno spēlētāju skaits un konkurence, tāpēc ļoti nepieciešams savs U17 turnīrs, lai Latvijas spēlētājiem būtu garantēta iespēja piedalīties un nopelnīt savus pirmos Eiropas U17 reitinga punktus, attiecīgi arī iespēju garantēti piedalīties citos Eiropas U17 reitinga turnīros.

badminton.lv
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums