Operatori spriedīs par numuru pārnešanas laika samazinājumu

2010. gada 12. janvārī, sekojot Eiropas Komisijas direktīvai, trīs mobilo sakaru operatori – Bite Latvija, Tele2, LMT un Lattelecom tiksies, lai vienotos par numuru pārnešanas laika samazinājumu, samazinot līdz šim noteikto 10 dienu procesu. Eiropas Komisijas direktīva nosaka, ka līdz 2011. gada 11. maijam dalībvalstu likumdošanā ir jābūt ieviestai normai, kas nosaka numuru saglabāšanas pakalpojuma nodrošinājumu ne ilgāk kā 1 dienas laika.

"Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi veikt brīvu izvēli tarifu plāna nomaiņā. Diemžēl šobrīd vēl pastāv daudzi šķēršļi, kas traucē cilvēkiem pilnīgi izmantot šo iespēju. Viens no būtiskākajiem traucēkļiem ir numuru pārnešanas ilgais process, kā arī informācijas trūkums," stāsta Bite Latvija Regulējošo lietu direktore Zita Zilgalve.

Bite jau no ienākšanas mirkļa Latvijas tirgū, aktīvi iestājas par numuru pārnešanas procesa vienkāršošanu un tā popularizēšanu Latvijas iedzīvotāju vidū. Galvenais numuru pārnešanas procesa diskusiju loks notiek par numuru pārnešanas laiku, kas vēl joprojām Latvijā ir noteikts - 10 dienas, kamēr citās Eiropas valstīs tas ir daudz mazāks – līdz pat vienai dienai. Bite Latvija speciālisti norāda, ka mobilo sakaru operatori Latvijā šobrīd jau ir tehniski gatavi nodrošināt numuru pārnešanas procesu 1 dienas laikā, ko pēc Eiropas Komisijas izdotās direktīvas dalībvalstīm būs jāievieš līdz 2011. gada 11. maijam.

Z. Zilgalve uzsver: "Jau šobrīd operatori ir tehniski gatavi nodrošināt numuru pāreju vienas dienas laikā. Tāpēc uzskatām, ka laicīga numuru pārejas laika samazināšana ne tikai palīdzēs laicīgi sagatavoties ES prasību ievērošanā, bet jau uzreiz palielinās mobilo telefonu lietotāju ērtības un izvēles iespējas".

Kā liecina Datorikas institūta DIVI apkopotie dati, kopumā 2009. gadā iespēju nomainīt mobilo telekomunikāciju operatoru, saglabājot iepriekšējo tālruņa numuru, izmantoja vairāk nekā 92 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. No tiem 47.7% Latvijas mobilo tālruņu lietotāju pieņēma lēmumu pāriet ar savu numuru uz Biti. Salīdzinoši 2008. gadā numura pārnešanu veica vien aptuveni 60 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Numuru pārnešanas process ir pieejams Latvijas iedzīvotājiem jau no 2005. gada 15. decembra. Tā ir bezmaksas iespēja cilvēkiem mainīt operatoru, saglabājot līdzšinējo tālruņa numuru.

Latvijas reitingi
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums