KNAB ierosina nodrošināt lielāku atklātību par amatpersonām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sagatavojis grozījumu projektus normatīvajos aktos, lai nodrošinātu sabiedrībai tiesības iegūt informāciju par visām valsts amatpersonām, kas izdarījušas administratīvos pārkāpumus korupcijas novēršanas jomā, un tām piemērotajiem sodiem.

Lai nodrošinātu valsts amatpersonu darbības atklātumu un atbildību sabiedrības priekšā, sagatavotie likumprojekti paredz KNAB un citām kompetentām iestādēm tiesības informēt sabiedrību par jebkuru amatpersonu, kas izdarījusi administratīvu pārkāpumu interešu konflikta novēršanas jomā. Šādas informācijas publiska pieejamība ļautu sabiedrībai novērtēt konkrētu amatpersonu rīcību un veicinātu sabiedrības uzticēšanos valsts un pašvaldību institūcijām.

Patlaban likums paredz valsts amatpersonu iesniegto deklarāciju publisko pieejamību, taču likumā nav paredzētas sabiedrības tiesības uzzināt par viņu izdarītajiem pārkāpumiem un uzliktajiem sodiem. Ievērojot likuma prasības, kompetentās iestādes, kas izskata administratīvo pārkāpumu lietas korupcijas novēršanas jomā, nav tiesīgas informēt sabiedrību par konkrētu valsts amatpersonu pieļautajiem likuma pārkāpumiem.

KNAB prakse liecina, ka sabiedrības informētībā par amatpersonu izdarītajiem pārkāpumiem nav nodrošināta vienlīdzība – iedzīvotāji no plašsaziņas līdzekļiem uzzina tikai par atsevišķu valsts amatpersonu pārkāpumiem, bet sabiedrībai netiek sniegta informācija par visām amatpersonām, kuru darbībā ir konstatēti likuma pārkāpumi. Turklāt pastāv risks, ka, publiskojot informāciju, kas nav iegūta no administratīvos pārkāpumus konstatējošajām institūcijām, tā nav precīza, tādējādi apdraudot sabiedrības tiesības saņemt patiesu informāciju un, iespējams, nodarot kaitējumu arī konkrētajai amatpersonai.

Likumprojekti sagatavoti saskaņā ar valdības apstiprināto Korupcijas novēršanas un apkarošanas programmu 2009.-2013.gadam.

Ar sagatavotajiem likumprojektiem var iepazīties KNAB mājas lapas sadaļā "Tiesību aktu projekti".

Latvijas reitingi.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums