PBK – populārākais TV kanāls gadu mijā

Pirmais Baltijas kanāls (PBK) jaungada dienās ir bijis visiecienītākais televīzijas komerciālais kanāls Latvijā, liecina mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia dati.

PBK ieņēmis stabilas līderpozīcijas dažādās auditorijas grupās. Tas ir bijis visskatītākais TV kanāls gan visā apsekojamajā skatītāju auditorijā 4+, gan ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kategorijā vecumā no 15 līdz 49 gadiem. Tradicionāli šo kanālu svētku dienās izvēlējušies visvairāk cittautiešu, kā arī visvairāk rīdzinieku un citu pilsētu iedzīvotāju.
Mediju holdinga Baltic Media Alliance TV kanālu programmu nodaļas direktore Agija Rosicka: "Šos lieliskos rādītājus uzskatām par būtisku kompānijas panākumu. Taču mūsu izpratnē tie ir nevis patīkams pārsteigums, bet likumsakarība. Arī ekonomiskās krīzes apstākļos kopā ar mūsu sadarbības partneriem gan PBK, gan pārējos mūsu holdinga kanālos esam izveidojuši ļoti labas televīzijas programmas ar saturiski un vizuāli daudzveidīgiem raidījumiem, ko novērtē gan mums tradicionāli uzticamā krievvalodīgā auditorija, gan arvien vairāk latviešu skatītāju".
PBK vidējais reitings aizvadītā gada 31. decembrī apsteidza otra visvairāk skatītā kanāla LNT rādītājus visā skatītāju auditorijā par 3%, bet 15-49 auditorijas segmentā – par 12%. Savukārt 2010. gada 1. janvārī PBK vidējais reitings apsteidza LNT un TV3 (abām – otrs augstākais rādītājs) par 12%.
Salīdzinot ar aizvadītā gada atbilstošo laika periodu, 2010. gada 1. janvārī PBK komerciālā skatīšanas laika daļa reklāmdevējiem vispievilcīgākajā skatītāju auditorijā vecumā no 15 līdz 49 gadiem ir pieaugusi par 7%.
Jāpiebilst, ka augstu skatītāju atzinību PBK ieguvis arī citās Baltijas valstīs. Mediju pētījumu aģentūru dati – TNS Gallup Lietuvā un TNS Emor Igaunijā – liecina, ka Vecgada vakarā starp komerciālajiem kanāliem Pirmajam Baltijas kanālam bija visvairāk skatītāju gan Viļņā, gan Tallinā un citās lielākajās Igaunijas pilsētās.
Stabilas izaugsmes tendences PBK Latvijā ir uzrādījis visa aizvadītā gada gaitā. Kopumā 2009. gadā starp visiem TV kanāliem PBK ar 16% no kopējās skatīšanās laika daļas ieņem 3 vietu. Tas jau daudzus gadus ir vispopulārākais krievvalodīgais televīzijas kanāls Latvijā.

„Baltic Media Alliance”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums