Veselības ministre: nozarei jāatgūst visi līdzekļi par cietušo un apdrošināto personu ārstēšanu

Veselības ministre, profesore Baiba Rozentāle uzdevusi ministrijas valsts sekretāram izveidot darba grupu, kas, piesaistot ekspertus, izvērtētu iespējas vēl vairāk taupīt līdzekļus uz administrācijas rēķina valsts kapitālsabiedrībās, kā arī meklētu papildus līdzekļu piesaisti ārpus esošās veselības aprūpes sistēmas.

Veselības ministre, profesore Baiba Rozentāle: "Veselības nozares budžets ir katastrofāli zems, tādēļ kopīgi ar ekspertiem jāmeklē iespējas samazināt izmaksas, neskarot pacientu intereses, piemēram, uz administratīvajām izmaksām valsts kapitālsabiedrībās vai veicot centralizētus iepirkumus. Uzskatu, ka līdz šim vēl nav izmantots arī viss potenciālais ieguvums, ko valsts varētu iegūt no regresa kārtībā atgūtajiem līdzekļiem* par ceļu satiksmes negadījumos vai noziedzīgos nodarījumos cietušo ārstēšanu. Sniedzot cietušajiem neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas ir viens no dārgākajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, tiek tērēti ievērojami nozares līdzekļi. Tāpat daļai šo pacientu nepieciešama arī medicīniskā rehabilitācija. Šie līdzekļi ir jāatgūst pilnā apmērā un jānovirza ārstniecībai!"

Atgādinām, ka 2009.gadā, veicot strukturālās reformas un izvērtējot ārstniecības iestāžu iespējas taupīt uz administratīvajām izmaksām, samazināts valdes locekļu skaits Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā no 5 uz 3 un Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā no 3 uz 2. Valdes locekļu skaits samazināts arī citās Veselības ministrijas kapitālsabiedrībās.


* Veselības norēķinu centrs piedzen līdzekļus, ja personai ir nodarīts veselības kaitējums prettiesiskas darbības, bezdarbības vai noziedzīga nodarījuma rezultātā un personai ir sniegti veselības aprūpes pakalpojumi par valsts budžeta līdzekļiem. Šajā gadījumā regresa kārtībā piedzen šos izdevumus no personas, kura ir atzīta par vainīgu veselības kaitējuma nodarīšanā vai apdrošināšanas kompānijas. 2008.gadā šādā veidā kopumā tika atgūti vairāk kā 600 tūkstoši latu, savukārt 2009.gada 11 mēnešos ap pusmiljonu latu.


Latvijas reitingi.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums