Saules muzejā viesosies dziesminieks Mareks Sarnovskis

Trešdien, 23. februārī plkst. 18 Saules muzejā (Kungu ielā 1, ieeja no Rātslaukuma) viesosies dziesminieks Mareks Sarnovskis.

Mūziķis plašākai publikai ir pazīstams kā grupas "Zemes mala" līderis, taču kā dziesminiekam viņa repertuārs daudziem būs pārsteigums. Mēs sastapsimies ar smalki niansētu un vienlaikus vīrišķīgu akustisko sniegumu, kas aizved interesantā muzikālo un garīgo meklējumu pasaulē.

Mareks dziesmām tekstus parasti raksta pats, taču ir arī ne mazums dziesmu ar zināmu dzejnieku rindām. Te jāmin Ruta Štelmahere un Agnese Krivade, bet jo īpaši Jānis Rokpelnis, kuru dziesminieks uzskata par īpaši tuvu cilvēku, draugu un skolotāju un kura 60 gadu jubilejai "Zemes mala" savulaik sagatavoja speciālu programmu "Mīlestībai nav nomales".

Dziesminieks uzskata, ka mūzika (un māksla vispār) ir cilvēka smalkākā seksualitāte, un viņš to cenšoties nepadarīt par mehānisku "seksu". Ja tas neizdodas, tad esot kauns, bet ja izdodas, tad varot runāt par dvēseles dziļāko baudu. Mūzikas spēks esot jāvērtē pēc tā, kādu tas atstāj iespaidu uz klausītāju. Turklāt neesot svarīgi – pozitīvu vai negatīvu, jo mākslinieks un klausītājs faktiski esot simbolisks laulības paveids, kurā mīlestība bez sāpēm nevar eksistēt, un vieta ir gan strīdiem, gan īpašai tuvībai.

Dziesminieks atklāj: "Mākslai uzdevuma nav. Tā visu drīkst. Drīkst arī nedrīkstēt kaut ko. Šīs drīkstēšanas un nedrīkstēšanas robežas nosaka tās kvalitāti. Kad rakstu dziesmu, tad galvenokārt runājos ar sevi. Kad esmu uzrakstījis un dziedu citiem, tad vēlos, lai vēl kādi iesaistās sarunā."

Dziesmu vakari Saules muzejā notiek katru trešdienu, un tos sadarbībā ar Saules muzeju rīko Austras biedrība. Tajos piedalās Latvijā pazīstami dziesminieki un jaunie talanti. 2. martā muzeja pagrabiņā viesosies dziesminieks Egons Pičners.

Austras biedrība (http://austrasbiedriba.blogspot.com) dibināta 2008. gada martā, un tās pamatdarbība saistīta ar Latvijas folkmūziķu, bardu jeb dziesminieku darbības veicināšanu un popularizēšanu, koncertu un festivālu rīkošanu, kā arī izdevējdarbību.

Saules muzejs (http://www.saulesmuzejs.lv) darbību sāka 2009. gada maijā. Tā kolekcijā ir 382 saules no dažādām pasaules vietām, un katra ir ar savu stāstu. Ikvienam muzeja apmeklētājam ir iespēja radošajā darbnīcā apgleznot muzeja dāvināto ģipša sauli.

Ieeja par ziedojumiem.

Sagatavojis Eduards Cauna
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

decembris 2019
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 1415
16171819202122
23242526272829
3031     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli