Izsludina meža tēmai veltītu vīru kora dziesmu konkursu


Publicitates_attels_ Viru koris Silvicola
Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" Latvijas meža darbinieku vīru koris "Silvicola" izsludina 3. meža tematikai veltīto vīru kora dziesmu konkursu, aicinot komponistus iesniegt iepriekš nepublicētu un neatskaņotu oriģinālkompozīciju vai tautas dziesmas apdari līdz 2019. gada 15. decembrim. Labāko darbu autori saņems naudas balvas.

Konkursa mērķis ir papildināt vīru koru, īpaši meža darbinieku vīru kora “Silvicola”, repertuāru ar jaunām dziesmām, atspoguļojot tajās dabas norises un cilvēka darbu mežā. Vienlaikus konkurss tiek organizēts, lai popularizētu vīru koru kustību un meža nozarē nodarbināto cilvēku mākslinieciskās izpausmes.

Konkursā drīkst piedalīties jebkurš profesionāls vai amatieris mūziķis, ir pieļaujams arī vairāku autoru kopdarbs. Autors konkursā drīkst iesniegt arī vairākas dziesmas. Oriģināldziesmas un tautas dziesmu apdares var būt a cappella vai ar instrumentālu pavadījumu. Konkursa žūrija labāko darbu autoriem piešķirs naudas balvas.

Papildu informācija un konkursa nolikums pieejams www.imantakultura.riga.lv. Dziesmu nošu materiālu konkursam jāiesniedz līdz 2019. gada 15. decembrim Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, Anniņmuižas bulvārī 29. Konkursa rezultāti tiks izziņoti interneta vietnē www.imantakultura.riga.lv līdz 2020. gada 15. februārim.

Pirmais meža tematikai veltītais un vīru kora “Silvicola” ierosinātais dziesmu konkurss notika 1981. gadā. Tika iesūtīta 51 dziesma oriģināldziesmu kategorijā un 11 dziesmas tautas dziesmu apdaru kategorijā. Rezultātā konkursa žūrija kora repertuāram izvēlējās vairākas dziesmas, kas ir izdziedātas vairāku gadu periodā. Dažas no tām ir kora “zelta fondā” un joprojām skan kora koncertos. Tomēr pēdējo gadu darbībā koris izjūt jaunu, meža tematikai veltītu dziesmu deficītu. Tādēļ 2018. gadā tika nolemts konkursu atjaunot un izsludināt otro meža tematikai veltīto dziesmu konkursu, kurā koris ieguva dažas interesantas dziesmas, kas jau tiek iestudētas.

Konkurss notiek ar AS “Latvijas Valsts meži”, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” atbalstu.

 

Rīgas Kultūras un atpūtas
centrs “Imanta”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums