Žūrija Rīgas tūrisma filmu festivālā piešķir divus Grand Prix


public. foto
Piektdien, 24. maijā, ar svinīgo apbalvošanas ceremoniju noslēdzies 12. Starptautiskais tūrisma filmu festivāls "Tourfilm Riga". Grand Prix starptautiskā žūrija šoreiz piešķīrusi gan Grieķijas īsfilmai "At home – a journey back to Greece", gan Rīgas īsfilmu ciklam "Insider’s Guide to Riga", kas nule kā saņēma arī Grand Prix Terres filmu festivālā Spānijā.

Pirms festivāla noslēguma ceremonijas kinoteātrī “Splendid Palace” īpašā seansā notika labāko īsfilmu parāde, pulcējot kuplu skaitu interesentu, tostarp arī daļu no festivāla dalībniekiem.

Starptautiskā žūrija noteica labākās tūrisma filmas katrā no astoņām nominācijām: tūrisma galamērķis – pilsēta, reģions un valsts, tūrisma produkti, tūrisma pakalpojumi, eko tūrisms, piedzīvojumu tūrisms un Latvijas tūrisma produkts.

Grand Prix ieguvēja no Grieķijas uzvarēja arī kategorijā “Tūrisma galamērķis – valsts”. Īsfilma stāsta par kādu ārštata fotogrāfu, kas ceļojis un fotogrāfējis pasaules malu malās, līdz beidzot atradis galamērķi, kas viņam dod piepildījumu un liek justies kā mājās.

Savukārt nominācijā “Latvijas tūrisma produkts” uzvarēja otra Grand Prix ieguvēja – “Insider’s Guide to Riga”, demonstrējot skatu uz Rīgu ar dažādu rīdzinieku acīm. Ar pilnu laureātu sarakstu iespējams iepazīties festivāla mājaslapā (www.tourfilmriga.lv)

vai “Facebook” lapā (https://www.facebook.com/tourfilmriga/).

Rīgas domes organizētajā Starptautiskajā tūrisma filmu festivālā “Tourfilm Riga 2019”, kas šajā pavasarī Rīgā notika jau divpadsmito gadu pēc kārtas, kopumā tika iesūtīts rekordskaits – 500 tūrisma īsfilmu no 46 valstīm. Festivālu ar savām filmām atbalstīja arī Starptautiskā Tūrisma Filmu festivāla komiteja (CIFFT), iesniedzot citu valstu tūrisma filmu festivālos nominētās filmas. No pieteiktajām īsfilmām oficiālajai vērtēšanai tika atlasītas 173 filmas.

 

Miks Lūsis
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

novembris 2020
P O T C P S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums