Paziņos Purvīša balvas 2019 laureātu

Piektdien, 2019. gada 12. aprīlī plkst. 19.00 mākslas centrā "Zuzeum" (Lāčplēša iela 101, Rīga) īpašā apbalvošanas ceremonijā tiks paziņots Purvīša balvas 2019 laureāts. To noteiks starptautiska žūrija septiņu cilvēku sastāvā, izvērtējot astoņu fināla kandidātu veikumu viņu kopējā izstādē, ko līdz pat 9. jūnijam iespējams apskatīt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Lielajā zālē.

Uz Purvīša balvu 2019 šogad pretendē astoņi mākslinieki un mākslinieku grupas - Ēriks Apaļais par gleznu sēriju "Zemes dienasgrāmatas", Ievas Epnere par personālizstādi "Dzīvo atmiņu jūra", Kristaps Epners par darbu "Aizmirst mani nevar", Gints Gabrāns par papildinātās realitātes projektu SAN, Romāns Korovins par personālizstādi "Meistara Vu un meistara Lī satori", Paulis Liepa par izstādi "Daiļo mākslu kabinets", Rasa Šmite un Raitis Šmits par izstādi "Mikropasauļu svārstības", kā arī tekstu grupa "ORBĪTA" (Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs) par izstādi "No kā rodas dzeja".

Apbalvošanas ceremonijas laikā pirmo reizi tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu mākslā. Lēmumu par to, kuram māksliniekam piešķirt balvu, pieņem Purvīša balvas orgkomiteja, un šogad balvu par mūža ieguldījumu mākslā saņems māksliniece Džemma Skulme. Tāpat ceremonijas laikā tiks paziņots arī portāla DELFI skatītāju simpātijas balsojuma uzvarētājs. Atgādinām, ka par savu favorītu skatītāju simpātijas balvai iespējams nobalsot vēl tikai līdz 10. aprīlim - https://www.delfi.lv/kultura/purvisa-balva-2019/.

Purvīša balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis ekspertu un īpaši izveidotas starptautiskas žūrijas augstāko vērtējumu. Balvas apjoms ir 28 500 eiro (ieskaitot nodokļus). Purvīša balva ir lielākā balva vizuālās mākslas jomā Latvijā.

PURVĪŠA BALVA

Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”, ceturtā Purvīša balva 2015. gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi “Netaisnība”, bet piekto Purvīša balvu 2017. gada februārī saņēma Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par darbu “Dziesma”.

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA "Alfor". Purvīša balvas īstenošanā līdzdarbojas biedrība "Mākslas platforma", kultūras projektu aģentūra INDIE un aģentūra "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības".

Projektu atbalsta: SIA „Alfor”

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums