Likumsargi Dundagas novadā aiztur vīrieti, kurš bēg no policijas; tiek pielietots dienesta šaujamierocis


foto;vp.gov.lv
Vakar ap pulksten 10:36 Rojas novadā, Rudē, veicot satiksmes uzraudzību ar netrafarēto policijas transportlīdzekli, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonu uzmanību piesaistīja automašīnas "Volvo" vadītāja nepārliecinošais braukšanas veids. Pārbaudot automašīnu datubāzē, likumsargi konstatēja, ka tai nav veikta tehniskā apskate un nav OCTA, tādēļ pieņemts lēmums autovadītāju apturēt. Automašīnas vadītājs, nepakļaujoties policijas likumīgajām prasībām, uzsāka bēgšanu, kas pēc dienesta ieroča pielietošanas tika pārtraukta un persona – aizturēta.

Vakar, 10.septembrī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotai pamanot automašīnas “Volvo” vadītāju, tas turpināja kustību, uzbraucot uz meža ceļa. Lai apturētu minēto transportlīdzekli, likumsargi dienesta automašīnai ieslēdza bākugunis un skaņas signālu, kā arī pa skaļruni vairākas reizes atkārtoja aicinājumu “Volvo” vadītājam apstāties. Uz Valsts policijas darbinieku vairākkārtējām likumīgām prasībām apturēt automašīnu, transportlīdzekļa vadītājs nereaģēja un uzsāka bēgšanu.

Ņemot vērā, ka transportlīdzekļa vadītāja braukšanas stils bija agresīvs un bīstams, tāpat vadītājs tuvojās apdzīvotai vietai un ar savu braukšanas veidu varēja radīt bīstamas situācijas, tika pieņemts lēmums pielietot dienesta šaujamieroci. Likumsargi pa skaļruni vairākas reizes brīdināja, ka tiks pielietots dienesta šaujamierocis, taču transportlīdzekļa “Volvo” vadītājs nereaģēja un turpināja bēgšanu. Valsts policijas amatpersonas raidīja gaisā brīdinājuma šāvienu, taču “Volvo” vadītājs joprojām turpināja bēgšanu, tāpēc tika izdarīti šāvieni pa automašīnas riepām. Neskatoties uz to, “Volvo” vadītājs, nesamazinot braukšanas ātrumu, turpināja bēgt, veicot braukšanas manevrus, lai no policijas attālinātos.

Kādā līkumā “Volvo” automašīnas vadītājs netika galā ar transportlīdzekļa vadību un nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebraucot elektriskā aploka žogā, to bojājot, atgriezās uz ceļa braucamās daļas un turpināja bēgšanu. Turpinot transportlīdzekļa vajāšanu un pārvietojoties pa meža ceļu, tika raidīti šāvieni tā virzienā. Kad transportlīdzekļa vadītājs apstājās, tajā esošās personas tika aizturētas, uzliekot roku dzelžus.

Pārliecinoties, vai kāds no abiem vīriešiem ir cietis, no tiem tika saņemta noraidoša atbilde. Noskaidrojot abu vīriešu personas datus, pasažieris, dzimis 1958.gadā, teica, ka viņam tomēr sāp kreisās rokas mazais pirksts, tāpēc tika pieņemts lēmums izsaukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri sniedza vīrietim pirmo palīdzību. Savukārt transportlīdzekļa “Volvo” vadītājs, 1987.gadā dzimis vīrietis, tika nogādāts medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu, vai viņš ir bijis apreibinošo vielu ietekmē.

Vīrietim ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 85 līdz 120 eiro. Savukārt par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 55 līdz 120 eiro.

Par nepakļaušanos Valsts policijas amatpersonu vairākkārtējām likumīgām prasībām apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) ir uzsākta administratīvā lietvedība. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu līdz 280 eiro vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Valsts policijas amatpersonu lēmums pielietot dienesta šaujamieroci likumpārkāpuma novēršanai tiks izvērtēts dienesta pārbaudes ietvaros – tā ir standarta procedūra tamlīdzīgos gadījumos.

 

VP Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums