Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par tiesas nolēmuma nepildīšanu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par tiesas nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu – dēls vairāku gadu garumā nepilda tiesas lēmumu un apciemo māti, prasa viņai naudu un piedraud ar vardarbību.

21.maija rītā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka vīrietis pārkāpj tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Ierodoties notikuma vietā, kādā īpašumā Kuldīgas novadā, noskaidrots, ka sievietes dēls, bezdarbnieks, kurš pie viņas nedzīvo, regulāri nāk viņu apciemot lai prasītu naudu alkoholam.

Brīžos, kad sieviete atsaka dot viņam naudu, viņš kļūst agresīvs. Pēdējā reizē viņš mātei metis ar spaini, taču, par laimi, nav trāpījis un sirmgalve miesas bojājumus nav guvusi. Sieviete stāsta, ka dēls viņu parasti sagaida pie mājas un, redzot, ka viņš tur atrodas, sieviete baidās atstāt savu dzīvesvietu. Tad, kad viņš no sievietes redzesloka ir pazudis, kundze mājas pamet, lai dotos uz dārzu, taču viņš, to novērodams, viņai seko.

2017.gada jūlijā tika pieņemts tiesas lēmums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Tuvojoties sievietei, vīrietis šo tiesas nolēmumu pārkāpj. Saskaņā ar Krimināllikumu, par ļaunprātīgu nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un tas ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

21.maijā, nogādājot vīrieti policijas iecirknī un veicot pārmeklēšanu, pie viņa tik atrasta arī cigarešu paciņa bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Par šo pārkāpumu vīrietim ir noformēts administratīvā parāpuma protokols.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums