Narkotisko vielu aprite, izmantojot slēpņus; Valsts policija aiztur narkotiku pircējus un pārdevēju


foto;Valsts policija
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas par narkotisko vielu neatļautu pirkšanu, glabāšanu un realizēšanu lielā apmērā aizturējušas trīs personas – narkotisko vielu pircējus un tirgotāju. Policisti sankcionētu kratīšanu laikā izņēmuši dažādas narkotiskās vielas, tostarp karfentanilu, metamfetamīnu, kokaīnu un opioīdu tabletes.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes (VP RRP KrPP) amatpersonas bija ieguvušas operatīvo informāciju par personu, kura nodarbojas ar narkotisko vielu realizāciju Rīgā. Policisti izmeklēšanas laikā noskaidroja, ka narkotisko vielu tirgonis bija izveidojis bez kontakta tirdzniecības shēmu. Proti, narkotisko vielu tirgotājs un pircēji ar kādas mobilās aplikācijas palīdzību vienojušies par slēpņiem dažādos Rīgas mikrorajonos, kuros tirgotājs atstājis narkotikas, bet pircēji – naudu par saņemto preci.

Veicot virkni izmeklēšanas darbību VP RRP KrPP 1. biroja 3. nodaļas policisti sadarbībā ar VP RRP KrPP 2. biroja 4. nodaļas policistiem, šī gada 12. aprīlī policisti Rīgā aizturēja trīs vīriešus – divus pircējus, kuri dzimuši 1979. un 1977. gadā, un tobrīd no slēpņiem izņēma narkotiskās vielas, kā arī pārdevēju, kurš dzimis 1974. gadā.

Veicot vairākas sankcionētas kratīšanas aizturēto personu dzīvesvietās, garāžās un transportlīdzekļos, kopumā pie aizturētajiem tika atrasti un izņemti 4,85 grami vielas, kas satur karfentanilu un metadonu, 29,48 grami metamfetamīna, 55,65 grami kokaīna, 22 opioīdu saturošas tabletes, aptuveni 50 dārglietas, četri ieročiem līdzīgi priekšmeti, svešas bankas kartes, divas meklēšanā esošas transportlīdzekļu valsts numura zīmes, kā arī vairāk nekā 1500 eiro.

Visi aizturētie jau iepriekš bija sodīti par mantiska rakstura un ar narkotisko vielu apriti saistītiem noziegumiem. Šobrīd viņiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, atbilstoši Krimināllikuma 253.1panta trešajai daļai, ir uzsākts kriminālprocess. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Izmeklēšana turpinās.

Valsts policija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums