Valsts policija ventspilnieku īpašumos konstatē narkotiskās vielas – karfentanīlu


foto;vp.gov.lv
Valsts policijas amatpersonas Ventspilī konstatēja, ka divas personas pie sevis glabā narkotiskās vielas – karfentanīlu. Tāpat izmeklēšanas laikā ir gūti pierādījumi tam, ka vīrieši šīs vielas ir arī realizējuši Ventspils pilsētā. Valsts policijā par notikušo tika uzsākti kriminālprocesi, kuri ir nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas šā gada janvārī kāda 1978.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā konstatēja narkotiskās vielas – kopumā 6,78 gramus karfentanīla. Tāpat izmeklēšanā gūti pierādījumi tam, ka vīrietis daļu no narkotiskajām vielām ir divas reizes realizējis.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Tāpat tika uzsākti kriminālprocesi par abiem narkotisko vielu pārdošanas gadījumiem. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt pagājušā gada oktobrī kāda cita ventspilnieka īpašumā tika atrasti 32 folija vīstokļi, kurā atradās narkotiskās vielas – kopumā 1,07 grami karfentanīls ar heroīnu. Tāpat izmeklēšanas laikā tika gūti pierādījumi tam, ka viņš divas reizes ir realizējis amfetamīnu un marihuānu.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Tāpat tika uzsākti kriminālprocesi par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Abi vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par līdzīgiem likumpārkāpumiem un šobrīd viņiem ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu šajos kriminālprocesos un nodevusi tos Ventspils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Informācijai: karfentanīls ir 10 000 reižu stiprāka viela par morfīnu un tā viens grams noder 1000 devu izgatavošanai.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums