Policija aktīvi cīnās pret kūlas dedzinātājiem, ir pieķerts kārtējais kūlas dedzinātājs un par vairākiem gadījumiem...


foto;vp.gov.lv
Policija aktīvi cīnās pret kūlas dedzinātājiem, ir pieķerts kārtējais kūlas dedzinātājs un par vairākiem gadījumiem ir uzsāktas administratīvās lietvedības

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles policisti kūlas dedzināšanas brīdī, pieķēra jau otro likumpārkāpēju. 1982.gadā dzimis vīrietis dedzinot kūlu mājas pagalmā Kokneses pagastā, tika pieķerts šā gada 7.aprīlī. Vīrietim par kūlas dedzināšanu tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Savukārt, VP ZRP Tukuma iecirkņa policisti, veic aktīvu preventīvo darbu, kūlas dedzināšanas apkarošanā. Par savlaicīgu pērnās zāles nenopļaušanu, kā rezultātā izveidojusies kūla, policisti uzsāka jau 9 administratīvās lietvedības Engures novadā.

Policija vērš iedzīvotāju uzmanību, ka dedzinot kūlu, vai ugunskuru, var nodarīt lielu postu. Izceļoties ugunsgrēkam, var nodegt gan dzīvojamās, gan saimniecības ēkas, gan arī mežu platības, ugunsgrēkā var zaudēt pat dzīvību. Neapdomīgas rīcības dēļ, nelaime var piemeklēt gan pašus dedzinātājus, gan arī nevainīgus cilvēkus.

Policija atgādina, ka par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit līdz divsimt astoņdesmit euro, juridiskajām personām — no divsimt astoņdesmit līdz tūkstoš četrsimt euro.

Savukārt, par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt eiro.

Par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, ir paredzēta kriminālatbildība, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Policija mudina iedzīvotājus būt apdomīgiem un nededzināt kūlu!

Gadījumā, ja tiek manītas personas, kuras ignorē ugunsdrošības noteikumu prasības vai dedzina kūlu, nekavējoši par to ziņot policijai, zvanot pa tālruni 110.

 

VP Zemgales reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 222324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums