Jelgavā un Ozolnieku novadā policisti atsavināja nelegālās akcizētās preces


public. foto
09.04.2019
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, šā gada aprīļa sākumā, strādājot nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, uzsāktā kriminālprocesa ietvaros veica sankcionētu kratīšanu kāda vīrieša dzīvesvietā Jelgavā. Kratīšanas laikā policisti atsavināja 80 litrus bezkrāsaina šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, kurš bija pildīts četrās 20 litra tilpuma kannās. Papildus tam, policisti atsavināja arī alkohola izgatavošanas aparātu. Izņemtais šķidrums nosūtīts uz ekspertīzi. Aizturētais vīrietis jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā un viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Krimināllikuma 221.1 panta 1.daļa nosaka, ka par nelegāli izgatavotu (ražotu) vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus (nelikumīgi alkoholiskie dzērieni), realizāciju — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt, Ozolnieku novadā, Cenu pagastā, administratīvās lietvedības ietvaros, Kārtības policijas nodaļas darbinieki veica pārbaudes divu sieviešu dzīvesvietās. Vienā dzīvesvietā atsavināja 2800 cigaretes, bet otrā dzīvesvietā - 1200 cigaretes, bez Latvijas akcīzes markām.

Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 169.3 pants nosaka, ka par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņtūkstoš simt euro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Policija turpina pastiprināti strādāt nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā un lūdz iedzīvotājus ziņot, ja ir informācija par nelegālo akcizēto preču tirdzniecību, uzglabāšanu vai pārvadāšanu, zvanot pa tālruni 110.

.#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušā, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

 

VP Zemgales reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2019
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 1819202122
23242526272829
30      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli