Narkotisko vielu neatļauta ievešana realizācijas nolūkā: Valsts policija Rīgā aiztur četras personas

Valsts policijas amatpersonas iepriekš uzsāktas izmeklēšanas ietvaros šī gada 20.martā Rīgā aizturēja četras personas – trīs vīriešus un vienu sievieti, aizdomās par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkā, kā arī aizdomās par narkotisko vielu neatļautu realizāciju lielā apmērā personu grupā. Kratīšanās izņemts gan amfetamīns, gan kokaīns. Aizturētajiem 22.martā tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Aizdomās par narkotisko vielu nelikumīgu ievešanu un realizāciju Latvijā, Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) amatpersonas, kuras specializējas ar narkotisko un psihotropo vielu saistītu noziegumu apkarošanā, pagājušā gada 19.decembrī uzsāka kriminālprocesu, kura laikā skaidroja noziedzīgā nodarījuma apstākļus un tajā iesaistītās personas.

Turpinot izmeklēšanas darbības, šī gada 20.martā dažādās vietās Rīgā Valsts policijas ONAP amatpersonas aizturēja četrus aizdomās turētos – trīs vīriešus un vienu sievieti, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzes lokā par narkotisko vielu lietošanu un realizēšanu. Vienlaikus tika veiktas vairākas kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā, kuru laikā likumsargi izņēma aptuveni 250 gramus amfetamīnu saturošas narkotiskās vielas un aptuveni 5 gramus kokaīnu saturošas vielas. Tāpat tika atrasti un izņemti narkotisko vielu iepakošanai paredzēti materiāli – plastikāta maisiņi, elektroniskie svari. Tika atrasti un atsavināti arī naudas līdzekļi vairāk nekā 1500 eiro apmērā, kas, visticamāk, iegūti no narkotisko vielu realizēšanas. Turpmākās izmeklēšanas laikā tiks skaidroti precīzi noziedzīgā nodarījuma apstākļi, tomēr līdz šim noskaidrotā informācija liecina, ka narkotiskās vielas bija paredzētas patēriņam vietējā tirgū.

Trim no aizturētajām personām, 1987.gadā un 1993.gadā dzimušiem vīriešiem un 1984.gadā dzimušajai sievietei, tiek inkriminēts noziedzīgs nodarījums pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkā un par šādu vielu realizāciju lielā apmērā personu grupā, savukārt 1975.gadā dzimušajam vīrietim tiek inkriminēts noziedzīgs nodarījums pēc 253.1 panta pirmās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkā vai par šādu vielu realizāciju. Krimināllikumā noteiktā atbildība par šādiem nodarījumiem paredz brīvības atņemšanu līdz pat 15 gadiem.

Šī gada 22.martā visām četrām aizdomās turētajām personām tiesa piesprieda drošības līdzekli apcietinājumu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.


 

Valsts policija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums