Gastro Tirgus: Centrāltirgus vadības rīcībai, laužot līgumu, ir neskaidri motīvi

Līguma laušanai nav racionāla skaidrojuma vai pamatojuma. Neraugoties uz veiktajiem ieguldījumiem drošības apstākļu uzlabošanā un vides labiekārtošanā, kā arī tirgus atpazīstamības sekmēšanā vairāk nekā 2 miljonu eiro apmērā, notariāli apstiprinātu vienošanos un tirgus vadības vairākkārt pausto ieinteresētību sadarbībā, pretimnākšanas vietā saņemam negaidītu līguma laušanu, turklāt uzzinot to no preses, nevis no AS "Rīgas Centrāltirgus" vadības, tā radušos situāciju komentē "Centrālais Gastro Tirgus".

Uzņēmums kategoriski noraida izskanējušo informāciju, ka vairākkārt būtu ignorējuši brīdinājumus no AS “Rīgas Centrāltirgus” puses – tieši pretēji, SIA "International SV" vairākkārt aicinājis tirgus vadību uz kompromisu, norādot uz būtiskām nepilnībām īres maksas aprēķināšanās kārtībā un aicinot tās novērst. Tāpat uzņēmums ir aicinājis AS “Rīgas Centrāltirgus” ņemt vērā visus papildus izdevumus, kas radušies tirgū pastāvošā noziedzības līmeņa dēļ, nekorekti norādītā apmeklētāju skaita un kļūdaino finanšu prognožu ietekmē.

SIA "International SV" atzīst pastāvošās parādsaistības pret AS “Rīgas Centrāltirgus”, uzsverot, ka tika noslēgta notariāli apstiprināta vienošanās par to atmaksu. Tomēr, noslēdzot vienošanos, uzņēmums, tāpat kā citi, nespēja paredzēt ārkārtas situācijas iestāšanos, kas ik dienas radīja līdz pat 20 – 30 tūkstošiem lielus zaudējumus. Ņemot vērā radušos apstākļus un atgādinot par 2020. gada 13. februārī noslēgto vienošanos, kurā minēta apņemšanas pārskatīt nomas maksas apmēra ekonomisko pamatojumu un iespēja veikt izmaiņas, SIA "International SV" vairākkārt aicinājis AS “Rīgas Centrāltirgus” pārskatīt vienošanos un pārslēgt to ar jauniem nosacījumiem, apņemoties dzēst izveidojušos nomas maksas un komunālo maksājumu parādu vienmērīgos maksājumos 8 mēnešu laikā, veicot maksājumus līdz katra mēneša 30. datumam. Vienošanās paredz arī pirmstermiņa parāda atmaksu gadījumā, ja SIA "International SV" un AS “Rīgas Centrāltirgus” spēs vienoties par nomniekam labvēlīgākiem nosacījumiem. Tāpat SIA "International SV" ir iepazīstinājis tirgus vadību ar naudas plūsmas prognozi, kas atspoguļo uzņēmuma spēju norēķināties ar vienošanās gadījumā.

“Stāsts nav tikai par vienu uzņēmumu, bet par AS “Rīgas Centrāltirgus” attieksmi pret nomniekiem kopumā, nespēju izvērtēt reālo situāciju un nevēlēšanos nākt uz kompromisu. Varam tikai minēt, kāds ir iemesls, kāpēc tik strauji nepieciešams “atbrīvoties” no nomnieka, kas ilgstoši un mērķtiecīgi sekmējis tirgus vīzijas, misijas un vērtību realizēšanu un pilsētas tēla uzlabošanu. Neraugoties uz to, mēs joprojām esat atvērti sadarbībai, noslēdzot jaunu vienošanos ar adekvātu īres maksu,” norāda “Centrālais Gastro Tirgus” idejas autors, SIA "International SV" īpašnieks Viktors Ravdive.

“Centrālais Gastro Tirgus”, kurā apgrozījums šobrīd ir 3 421 755 eiro, bet valsts budžetā iemaksātie nodokļi uz šo dienu sastāda 751 267 eiro, tika atvērts 2019. gada sākumā AS “Rīgas Centrāltirgus” gastronomijas paviljonā. Izpildot ar priekšlīgumu uzņemtās saistības, SIA "International SV" bija ieguldījusi gastronomijas paviljonā izbūvē neatdalāmos ieguldījumus 250 000 EUR apmērā, kā arī papildus veica ievērojamus ieguldījumus tirdzniecības vietas izbūvē (t.sk. inženiertehniskajos tīklos). Sabiedrības veikto ieguldījumu gala izmaksas sastādīja 2,1 miljonu eiro. Projekta “Centrālais Gastro Tirgus” ietvaros gastronomijas paviljona nomātajā daļā bija paredzētas vairāk nekā 20 tirdzniecības vietas (kioski), tomēr potenciālie sadarbības partneri augstās nomas maksas un tirgu esošās kriminogēnās vides dēļ nebija gatavi uzsākt savu darbību, tādēļ SIA "International SV" pamatuzdevums bija viena gada laikā attīstīt tirgus vidi ar pašriskiem un pašoperēšanu, lai būtu iespējama nomnieku piesaiste.

“Centrālais Gastro Tirgus”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums