Kredītņēmēji varēs bez maksas atteikties no jaunajiem aizņēmumiem

Strauji mainīgajos ārkārtas situācijas apstākļos Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja divu mēnešu laikā atteikties no jaunuzņemtām kredītsaistībām, nemaksājot soda naudu vai procentu maksājumus. Tādējādi cilvēki varēs mazināt finansiālo slogu, ja viņu ienākumi būs pasliktinājušies vai kredītsaistības kļuvušas par grūti panesamu nastu, paziņojusi specializētā kredītu banka Bigbank.

Piedāvājums stājas spēkā aprīlī un tas paredz, ka iedzīvotāji var ņemt patēriņa kredītu vai aizņēmumu auto iegādei kā līdz šim. Vienīgi tagad klientam tiek piešķirta elastīgāka atmaksāšanas kārtība. Ja kredītņēmējs 60 dienu laikā saprot, ka kredīts vairs nav nepieciešams vai ilgtermiņā naudas atmaksa būs problemātiska, piecu dienu laikā pēc lēmuma paziņošanas bankai, jāatgriež tikai aizņemtā pamatsumma. Nebūs jāmaksā ne procentu maksājumi, ne soda nauda. Kredīta atdošanas iemesli var būt dažādi. Sākot ar ieplānotā mājokļa remonta atlikšanu, jo nav pieejami meistari, un beidzot ar ienākumu samazināšanos darba apjoma sarukuma vai pat atlaišanas dēļ.

«Apzinoties, ka pašreizējos apstākļos ekonomiskā situācija ir nestabila un pat cilvēkiem ar šķietami garantētiem ienākumiem finansiālā situācija var radikāli mainīties, vēlamies nākt pretī mūsu klientiem un pasargāt viņus no papildu raizēm. Aizņemoties naudu aprīlī, cilvēki varēs būt droši, ka krīzes situācijā viegli spēs atbrīvoties no kredītsaistībām, ja plāni ir mainījušies,» lēmumu pamato Bigbank Latvija vadītājs Ģirts Kurmis.

Pat ja klients jau būs veicis pirmo maksājumu, atgriežot kredītu, procentu maksājums tiks ieskaitīts pamatsummā. Tādējādi kredītņēmējs finansiāli neko nebūs zaudējis.

Labvēlīgie nosacījumi pagaidām piemēroti aprīlī ņemtajiem kredītiem, taču termiņš var tik pagarināts atkarībā no ekonomiskā stāvokļa valstī.

Par Bigbank

Bigbank AS ir Igaunijas banka, kas specializējas patēriņa kredītu un aizdevumu juridiskām personām izsniegšanā, kā arī izdevīgu termiņnoguldījumu pakalpojumu sniegšanā. Uzņēmums izvērsis darbību ārpus Igaunijas, izveidojot filiāles Somijā, Zviedrijā, Latvijā un Lietuvā, kā arī piedāvājot pārrobežu pakalpojumus Austrijā, Vācijā un Nīderlandē. Uzņēmumu vada grupas valdes loceklis Martins Lants. Valdē darbojas arī Svens Raba, Marts Veskimagi un Argo Kiltsmans.

Bigbank AS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums