Alus paraugus "Mežpils Prove" konkursam var iesniegt vēl nedēļu


MezpilsProve-vertesana. public. foto
"Mežpils alus" atgādina, ka vēl līdz 13. februārim plkst. 16.00 mājbrūvētāji var iesniegt savus alus paraugus ikgadējam konkursam "Mežpils prove 2020". Šī gada tēma ir "IPA" jeb Indijas gaišais eils.

IPA ir radies 19. gadsimtā Anglijā, kad Indija bija viena no britu kolonijām. Vēsturiski šajā alus veidā bija vairāk alkohola nekā ierasts, kas ļāva to droši transportēt. IPA alus ir dzintara krāsas eils un tam ir raksturīga izteikta apiņu garša.

“Mēs ar nepacietību gaidām 17.februāri, kad varēsim iepazīt un vērtēt jaunos brūvējumus, iedziļināties katra smaržā, garšā un arī vizuālajās īpašībās. Tas vienmēr ir garš un diskusijām bagāts process, kas parāda to, cik radošs un daudzveidīgs kļūst mājbrūvētāju alus. Lai arī jau vairākus gadus ir konkursanti, kas startē atkārtoti, mūs vienmēr patīkami pārsteidz arī jauni dalībnieki. Pēdējos gados redzam, ka izpratne un interese par alus daudzveidību, receptūru, pasniegšanu un saderību ar ēdieniem pakāpeniski pieaug, tādēļ prognozējam, ka pieteikumu skaits šogad būs lielāks nekā pērn,” stāsta “Mežpils alus” someljē Andris Rasiņš.

Viens dalībnieks žūrijas izvērtēšanai var iesniegt ne vairāk par diviem “IPA” alus veidiem, kas atbilst konkursa nolikumā noteiktajiem receptūras ierobežojumiem, nogādājot paraugus Tvaika ielā 44, Rīgā. Konkursā nevar piedalīties fiziskas personas, kuras ir nodarbinātas alus darītavās.

Konkursa uzvarētājs iegūs iespēju brūvēt savu alu Aldara vēsturiskajā alus darītavā 9500l apjomā, pārdot tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī pilnībā apmaksātu braucienu uz vienu no pasaulē labākajiem alus festivāliem “MBCC 2020” Kopenhāgenā, Dānijā. Šis pasākums ir īpašs tieši ar ekskluzīvu un jaunāko alus piedāvājumu, ļaujot atklāt patiesi nebijušas garšas.

Mājbrūvētāju konkurss “Mežpils prove” tiek rīkots jau sesto gadu un ar katru gadu pulcē arvien vairāk alus profesionāļus un entuziastus, iepazīstinot sabiedrību ar labākajiem Latvijas alus mājbrūvētājiem. Pērn uzvarēja Ričards Vaišļa, kura uzbrūvētais “Mežpils sienāzis” priecēja beļģu alus tipa Saison cienītājus Latvijā.

Plašāka informācija par konkursa norisi un pieteikšanās kārtību: mezpilsalus.lv/prove2020.

“Mežpils alus”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums