BTA dāvinājusi klientiem 10 000 dūmu detektoru; ugunsgrēku atlīdzības beidzamajos gados sasniegušas 1,3 miljoni eiro

Līdz ar Ministru kabineta noteikumiem, kas paredz nepieciešamību sākot ar 2020.gada 1.janvāri katrā mājoklī izvietot dūmu detektorus, AAS "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) Mājokļa apdrošināšanas kampaņas ietvaros bez maksas izdalīja 10 000 tūkstošus detektoru, pavēstīja BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

“Ugunsdrošība telpās ir ārkārtīgi būtiska, jo pat neliela neuzmanība vai tehnisks bojājums var radīt traģiskas sekas,” uzsvar K. Liepiņš. “Cieš īpašums, iet bojā vērtīgas lietas, bet traģiskākās sekas ugunsnelaime var radīt cilvēkiem un mājdzīvniekiem.” Ministru kabineta noteikumi paredz, ka katrā dzīvoklī un daudz stāvu privātmājas stāvā jābūt izvietotam vismaz vienam dūmu detektoram.

Beidzamo trīs gadu laikā BTA atlīdzībās par ugunsnelaimēm izmaksājusi 1,3 miljonus eiro. 2017.gadā šī summa bija 328 283 eiro, 2018.gadā - 363 092 eiro, bet 2019 - jau 675 997 eiro, tātad pērn kopumā izmaksāts gandrīz divas reizes lielākas atlīdzības nekā iepriekšējos periodos. 

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vēlreiz atgādina ievērot prasību par dūmu detektoriem un neriskēt ar savu dzīvību, veselību un īpašumu.

Analizējot VUGD statistiku par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās, tika secināts, ka aptuveni puse ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no fiziskiem apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar dūmiem, kas rodas degot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm, informē VUGD.

Turklāt liela daļa bojāgājušo nosmakuši dūmos vai sadeguši atrodoties savās guļamistabās. Praktiskais risinājums, kā samazināt šāda veida bojāgājušo skaitu, ir dzīvojamo telpu aprīkošana ar tehniskām ierīcēm, kas brīdinātu cilvēkus par izcēlušos ugunsnelaimi un tādejādi ļautu tiem paspēt pamest degošās telpas. Visefektīvākais tehniskais risinājums cilvēku aizsardzībai no uguns ir ierīkot dzīvoklī ugunsgrēka autonomo dūmu detektoru, kas reaģē uz dūmiem.

 Par BTA

 Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

AAS „BTA Baltic Insurance Company”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 3031

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums