Z-Towers: būvvalde uzvedas kā spītīgs bērns un nesniedz uz normatīviem aktiem balstītas atbildes


foto;https://www.buvema.lv/
Tikšanos ar Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvjiem par "Z-Towers" pieņemšanu ekspluatācijā komentē projekta attīstītājs AS "Towers Construction Management". Papildus tikšanās laikā pārrunātajam būvobjekta attīstītājs apstiprina gatavību nodot ekspluatācijā drošu objektu un iezīmē divus apjomīgus 400 tūkstošu eiro vērtus investīciju projektus, ko veic pēc savas izvēles, uzlabojot Rīgas pilsētas infrastruktūru.

“Uz tikšanos ar būvvaldes pārstāvjiem devāmies ar cerību, ka sastapsim konstruktīvas sarunas partnerus, kas varēs un vēlēsies gan plašāk paskaidrot savus izteiktos pārmetumus, gan ieklausīties mūsu nostājā un argumentos. Tā vietā mēs satikām ierēdņus, kas nevēlējās iedziļināties ne dokumentācijā, ne pieredzējušu būvniecības ekspertu viedokļos un pēc tikšanās publiski vēstīja, cik attīstītājs esot nekrietns un neizdarīgs, kaut patiesībā tikšanās laikā mums neminēja nevienu konkrētu normatīvo aktu, uz kura būtu bāzēti izteiktie pārmetumi,” atklāj AS “Towers Construction Management” komercdirektors Andžejs Neguliners.

“Nenoliedzam, ka mūsu komunikācija ar medijiem varētu būt atvērtāka un biežāka, taču tik viegli kā Vircava kungs mētāties ar apvainojumiem bez pamatojuma mēs nevaram atļauties. Mēs pārstāvam vairāk nekā 200 miljonu projektu, kas Latvijas mērogā ir milzīga investīcija, un katru detaļu vēlamies pasniegt precīzi un atbilstoši. Tostarp - arī vēstījumus, ko raidām plašākai sabiedrībai,” turpina A. Neguliners.

“Tā vietā, lai beidzot uzzinātu, kādus būvnormatīvus un aktus, pēc būvvaldes ierēdņu domām, neievērojam vai pārkāpjam, mēs sastapāmies ar īpatnējiem aicinājumiem, piemēram, - un te es atļaušos citēt būvvaldes pārstāvju vārdus - “nejaucam tur iekšā būvvaldi, un viss būs kārtībā” vai “iesniedziet tīrus dokumentus, izņemiet ārā to vienu līgumu, un viss būs labi”. Šādi par SIA “Rīgas ūdens” ekspertu atzinumu izsakās būvvaldes pārstāvji, kas, mūsuprāt, ir nepieņemami,” - tā A. Neguliners.

Būvprojekta attīstītājs atkārtoti atzīmē, ka būvdarbu veikšanā ir iesaistīti zinošākie un pieredzējušākie reģiona speciālisti, kas savu pozitīvo atzinumu par šādas nozīmīgas ēkas pieņemšanu ekspluatācijā ir snieguši ar pilnu atbildības sajūtu.

“Vircava kungs intervijās minēja, ka mēs neesot gatavi novērst nekādus defektus un tādēļ ēku nevar nodot ekspluatācijā. Izteiktais apgalvojums ir nepatiess, jo jau šā gada jūlijā informējām būvvaldi par mūsu gatavību veikt sadzīves kanalizācijas remontdarbus vairāk nekā 250 tūkstošu apmērā, par ko jau esam parakstījuši līgumu ar SIA “Rīgas ūdens”. Tāpat par saviem līdzekļiem, kas mērāmi vairāk nekā 150 tūkstošu apmērā, esam apņēmušies izbūvēt jaunu lietusūdeņu izvadu uz Zundas kanālu, tādejādi uzlabojot pilsētas infrastruktūru. Šis projekts pašlaik atrodas saskaņošanas stadijā. Kā, zinot šādus faktus, var apgalvot, ka mēs neesam gatavi labot būvdarbu laikā radušos defektus un nesadarbojamies ar pilsētu?” jautā A. Neguliners.

“Brīdī, kad tik atklāti tiek ignorēta un sabotēta mūsu darbība, kas atbilst visiem normatīviem, mums nav citu variantu kā sarunās ar būvvaldes pārstāvjiem pieaicināt advokātus. Zinoši eksperti vairākkārt ir norādījuši iemeslus, kāpēc ēka ir nododama ekspluatācijā, tomēr mēs neesam sadzirdēti. Lai sevi aizstāvētu, mums neatliek nekas cits kā iesaistīt juristus. Vakar iesniedzām būvvaldei oficiālu vēstuli, kurā lūdzam minēt visus normatīvos aktos minētos pārmetumus,” informē A. Neguliners.

“Otrdien objektā ieradās būvvaldes pārstāvji, kas uzsāka intensīvu dokumentācijas pārbaudi un objekta apskati, faktiski parādot, ka neatlaidīgi cenšas atrast ko jaunu, jo jau izteiktajiem pārmetumiem tiesisku pamatu tā arī nav izdevies atrast,” noslēdz A. Neguliners.

Par "Z Towers":

Daudzfunkcionālais nekustamā īpašuma projekts "Z Towers" ar 90 000 m2 telpām birojiem, dzīvokļiem un tirdzniecībai ir augstākais projekts Rīgā ar pārsteidzošu panorāmas skatu katrā no 30 stāviem. Stratēģiskā atrašanās vieta - tieši pāri Daugavai, iepretim Vecrīgai - ļaus tam būt mājvietai vadošajiem galveno nozaru starptautiskajiem un vietējiem uzņēmumiem. Gan biroju, gan dzīvojamo telpu iemītniekiem tiks nodrošināta mūsdienīga vide un moderna infrastruktūra, kas atbilst visām vajadzībām, ieskaitot dažādus restorānus, fitnesa centru ar peldbaseinu, pazemes autostāvvietu 700 automašīnām, kā arī elektrisko automašīnu uzlādes punktiem.

AS “Towers Construction Management”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

novembris 2020
P O T C P S Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums