BTA: Tumšajā gadalaikā vairāk draud stress un izdegšana; autovadītāji pat aizmirst, kur atstājuši spēkratus

Iestājoties rudenim, kad dienas kļūst īsākas un naktis garākas, visiem ceļu satiksmes dalībniekiem, gan gājējiem, gan transporta līdzekļu vadītājiem nenoliedzami ir jāpievērš pastiprināta uzmanība drošībai uz ceļa, lai izvairītos no iespējamiem negadījumiem un avārijām, brīdina AAS "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA).

“Pieaug dažādu ar neuzmanību un nogurumu saistītu nelaimes gadījumu skaits, cilvēki kļūst izklaidīgāki, ko reizēm var skaidrot ar stresu un izdegšanu, tāpēc vajadzētu izvērtēt savus spēkus un liela noguruma situācijā pie stūres nesēsties,” aicina BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče.

Saskaņā ar BTA rīcībā esošo informāciju bijušas pat situācijas, kad autovadītājs steigas un stresa dēļ aizmirst, kur novietojis savu automašīnu; informē policiju un apdrošinātāju un tikai pēc tam, atceras, ka spēkrats nav nozagts, bet novietots citā vietā. 

 “Tumsā cilvēkam samazinās uztveres asums. Ja papildus tam viņš ir noguris vai noraizējies, visi maņu orgāni vēl vairāk notrulinās un uztvere pavājinās,” skaidro psihoterapeite Solvita Vektere.

Pēc viņas teiktā, pastāv būtiskas atšķirības, vai cilvēks pārvietojas pa autoceļu gaismā vai tad, kad jau ir krēsla un satumsis.

 “Ja atrodies gaišā vidē, detaļas ir vieglāk pamanāmas, bet tumsā ir krietni grūtāk noturēt redzes un dzirdes asumu. Tas ir īpaši aktuāli, ja cilvēks cieš no izdegšanas sindroma, hroniska noguruma vai stresa,” pauda eksperte.

 Viņa norādīja – iespējams, ir gadījumi, kad cilvēks ir tik pārguris, sadusmots vai stresa pārņemts, ka labāk pie stūres nesēsties un vismaz kādu laiku nogaidīt.

 Arī gājējiem ir jārēķinās ar to, ka psihe un emocijas var ietekmēt fiziskās sajūtas, minēja Vektere, aicinot ikvienu no mums gada tumšajā periodā būt vērīgākiem uz ceļa.

 Psiholoģe Indra Majore-Dūšele norādīja, ka rudens un ziemas periodā ir lielāka iespēja, ka zūd modrība uz ceļa, jo līdztekus nogurumam, spēku izsīkumam un stresam nāk klāt vēl viens faktors – tumsa. “Autovadītājam ir jābūt modram, lai spētu apstrādāt informāciju uz ceļa,” teica speciāliste.

 Viņa iesaka labāk nesēsties pie stūres, kad esi ļoti noguris vai satraukts, jo tas apdraud gan tavu, gan citu satiksmes dalībnieku drošību.

Turklāt autovadītājiem vajadzētu stingri ievērot atļauto braukšanas ātrumu, izvērtēt situāciju uz ceļa un laikapstākļus, lai nenonāktu nepatīkamās situācijās un neizraisītu avārijas, piebilda Vektere.

Ieteikumi autovadītājiem tumšajā gadalaikā

 

Pirmkārt, pārliecinieties, ka automašīnas lukturi ir tīri, lai nodrošinātu iespējami labāko apgaismojumu braukšanas laikā.

Otrkārt, izvairieties braukt lielus attālumus bez atpūtas pauzes. Jūtot nogurumu, ieteicams apstāties, izkāpt no automašīnas un nedaudz pakustēties.

Treškārt, mazināt spriedzi palīdz laika plānošana. Jau iepriekšējā vakarā izplānojiet svarīgākos dienas darbus, tā neļausiet nebūtiskiem šķēršļiem radīt nevajadzīgu stresu. Ja vien iespējams, negaidīti saņemtus uzdevumus labāk ieplānot, ātrākais, uz nākamo dienu, ja vien tā nav ārkārtas situācija. Tāpat plānošana palīdzēs savlaicīgi, rēķinoties ar satiksmes blīvumu un citiem apstākļiem, izdomāt labāko maršrutu ikdienas darbu un pienākumu veikšanai.

 Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

AAS “BTA Baltic Insurance Company”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

augusts 2020
P O T C P S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums