Investējot 30 tūkstošus eiro, "Mežpils alus" festivālā "Laba Daba" piedāvās depozītglāzes


public.foto
Investējot vairāk nekā 30 tūkstošus eiro, "Mežpils alus" izstrādājis vairākkārt lietojamo glāžu depozītsistēmu, kas palīdzēs samazināt vides piesārņojumu festivālu un dažādu publisku pasākumu laikā. Kā viens no šīs sezonas lielākajiem notikumiem, kur būs pieejamas "Mežpils alus" īpašā dizaina depozītglāzes, ir festivāls "Laba Daba".

Latvijā joprojām dominē vienreizējo plastmasas trauku un piederumu lietošana, kas nav izmantojami otrreizējā pārstrādē un neatbilst aprites ekonomikas principiem. Valsts vides dienesta apkopotā informācija par ražotāju izmantoto vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apjomu liecina, ka pērn plastmasas lietošanas apjoms samazinājās no 719 tūkstošiem kilogramu 2017. gadā uz 640 tūkstošiem kilogramu 2018.gadā. Neskatoties uz to, plastmasas trauku izmantošanas īpatsvars ir pieaudzis – 2017.gadā tas veidoja 41%, bet pērn sasniedza 45%.

Laba daba” festivāla organizatoru pārstāve Kristīne Pinkule norāda: “Ik gadu cenšamies festivālā integrēt aktivitātes, kas aktualizē ar vides aizsardzību saistītus jautājumus. Sadarbojamies ar Latvijas Zaļo punktu, Pasaules Dabas Fondu un dažādām nevalstiskām organizācijām, atbalstot projektus un iniciatīvas, kas izglīto un informē sabiedrību ilgtspējas un vides izglītības jautājumos. Reizē priecājamies un pateicamies par sadarbību ar “Mežpils alu”, īstenojot jau sen iecerētu iniciatīvu - vairākkārt lietojamo glāžu sistēmu Labā Dabā. Esam gandarīti, ka sadarbība ir bijusi veiksmīga un kopīgi esam nonākuši līdz pozitīvam iznākumam.”

“Ņemot vērā plastmasas galda piederumu īpatsvara pieaugumu un Eiropas Parlamenta pieņemto lēmumu pēc 2021. gada aizliegt vienreiz lietojamo galda piederumu tirdzniecību, šī jautājuma aktualitāti ir grūti pārvērtēt. Turklāt jauno glāžu izmantošana pasākumos ir likumsakarīgs turpinājumus “Mežpils alus” ilgtspējīgas ražošanas pamatprincipiem. Esam īpaši gandarīti par sadarbību ar “Laba Daba” organizatoriem tēmas aktualizēšanā un jauno glāžu ieviešanā, jo festivālos un lielāka vēriena notikumos plastmasas galda piederumi ir izplatītākais atkritumu veids. Ļoti ceram, ka kopdarbs palīdzēs veicināt arī sabiedrības paradumu maiņu, atbildīgu attieksmi pret dabu saglabājot arī savā ikdienā, jo tīra un sakārtota vide sākas ar katru no mums,” uzsver “Mežpils alus” zīmola vadītāja Alise Pizika.

“Laba Daba” ir pirmais festivāls, kurā “Mežpils alus” tiks pasniegts tikai depozīta glāzēs un šim mērķim ir paredzēts nodrošināt teju 11 tūkstošus eksemplāru. Glāžu sastāvs nodrošina iespēju dzērienu glāzes izmantot atkārtoti līdz pat 1000 reizēm, nodot otrreizējai pārstrādei, turklāt tās ir pilnībā drošas cilvēku veselībai. Glāzes ir marķētas ar apzīmējumu “BPA free”, apliecinot, ka to sastāvā nav bisfenols-A.


 

AS “Aldaris”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums