"Olainfarm" grupa maijā strādājusi ar 20% realizācijas pieaugumu

AS "Olainfarm" provizoriskie konsolidētie 2019. gada maija rezultāti liecina, ka Grupa realizējusi produkciju par 10,4 miljoniem eiro, kas ir par 20% vairāk nekā pērnā gada maijā.  Arī piecu mēnešu provizoriskie pārdošanas rezultāti uzrāda 15% pieaugumu attiecībā pret 2018. gada provizoriskajiem piecu mēnešu rādītājiem, sasniedzot 57,7 miljonus eiro. "Olainfarm" grupas produkcija piecu mēnešu laikā tika pārdota 50 pasaules valstīs.

Kā liecina konsolidētie maija realizācijas dati, četri lielākie koncerna noieta tirgi nemainīgi ir: Latvija, kur salīdzinājumā ar iepriekšējā gada maiju realizācijas apjoms ir pieaudzis par 21%; Krievija, kur šajā laika posmā realizācijas apjoms ir pieaudzis par 15%; Ukrainā pārdošanas apjomu palielinājās arī par 15%; un Baltkrievija ar 1% kritumu maijā. Visos citos lielākajos noieta tirgos maijā sasniegts pārdošanas pieaugums, būtiskas preču piegādes veiktas uz Uzbekistānu, Kazahstānu un Tadžikistānu. Starp 10 lielākajiem tirgiem maijā bija arī Gruzija, kur piegādes notiek dažas reizes gadā.

2019. gada piecos mēnešos “Olainfarm” grupas lielākie noieta tirgi saglabājušies nemainīgi – Krievija un Latvija (īpatsvars pa 28%), Baltkrievija (13%) un Ukraina (9%). Uzņēmuma lielāko tirdzniecības partneru vidū ir arī Nīderlande, Uzbekistāna, Kazahstāna, Vācija, Tadžikistāna un Lietuva. Straujākais pārdošanas pieaugums piecu mēnešu laikā sasniegts Nīderlandē, kur realizēts par 669% vairāk nekā pērn šajā laikā, un Uzbekistānā, kur pārdošana augusi par 64% attiecībā pret pērnā gada 5 mēnešiem. Par 26% augusi realizācija Krievijā un par 9% Baltkrievijā. No lielākajiem noieta tirgiem realizācijas samazinājums atzīmēts Ukrainā (-1%), Kazahstānā (-4%), Vācijā (-3%) un Lietuvā (-34%).

 

“”Olainfarm” koncerns maijā ir uzņēmis teicamu attīstības tempu. AS “Olainfarm” strādājusi ar plus zīmi gandrīz visos lielākajos noieta tirgos. Arī lielāko meitas uzņēmumu SIA “Latvijas aptieka” un SIA “Silvanols” realizācijas apjomi ir pieauguši. Lai AS “Olainfarm” uzņēmums attīstītos nākamajā līmenī, jāstrādā pie pārdošanas apjomu palielināšanas un eksporta ģeogrāfijas paplašināšanas,” uzsver Lauris Macijevskis, AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs.

 

Pēc nekonsolidētajiem provizoriskajiem maija datiem AS “Olainfarm” realizējusi produkciju par 7,8 miljoniem eiro, kas ir par 25% vairāk nekā pērn šai laikā. Pieaugumu galvenokārt ietekmēja apjomu palielināšanās Krievijā (par 31%), Ukrainā (par 22%), Uzbekistānā (par 63%), Vācijā (par 57%), Kazahstānā (par 43%) un Latvijā (par 11%). Realizācijas apjomu kritums maijā atzīmēts Baltkrievijā (par 8%).

Nekonsolidētie piecu mēnešu rezultāti liecina, ka AS “Olainfarm” realizējusi produkciju par vairāk nekā 44,3 miljoniem eiro, kas ir par 16% vairāk nekā pērn šai pašā laikā. Atskaites periodā ar plus zīmi strādājuši visi lielākie “Olainfarm” noieta tirgi, izņemot trīs: Ukraina, kur realizācija samazinājās par 5%, Kazahstāna par 23% un Lietuvā par 29%. Piecos mēnešos “Olainfarm” realizācija Krievijā augusi par 30%, Nīderlandē par 1034%, Uzbekistānā par 64%.

Arī lielākie meitas uzņēmumi – SIA “Latvijas aptieka” un SIA “Silvanols” uzrādījuši realizācijas pieaugumu maijā. Tā AS “Olainfarm” piederošajā aptieku tīklā SIA “Latvijas aptieka” 2019. gada maijā darbojās 68 aptiekas un to apgrozījums sasniedza 2,1 miljonu eiro, kas ir par 9% vairāk kā iepriekšējā gada maijā. SIA “Silvanols” šī gada maija apgrozījums bija 0,4 miljoni eiro, kas ir par 3% vairāk nekā 2018. gada maijā. Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija 2019. gada maijā veidoja 0,8 miljonus eiro, kas ir par 8% mazāk nekā pērnā gada maijā. Savukārt veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums bija 0,28 miljoni eiro. Baltkrievijas meitasuzņēmums “NPK Biotest” maijā realizējis produkciju par 0,2 miljoniem eiro, kas ir par 33% vairāk kā pērn maijā.

 

2019. gada 5 mēnešos AS “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” realizācija sasniedza 10,9 miljonus eiro, kas ir par 11% vairāk kā pērn. SIA “Silvanols” apgrozījums atskaites periodā veidoja 2,5 miljonus eiro, saglabājoties pagājušā gada līmenī. SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija 5 mēnešos veidoja 3,7 miljonus eiro, saglabājoties pērna gada līmenī. Veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums 5 mēnešos sasniedza 1,3 miljonus eiro, savukārt Baltkrievijas uzņēmuma “NPK Biotest” apgrozījums 5 mēnešu periodā pārsniedza 1,2 miljonu eiro, tādejādi uzlabojot pagājušā gada attiecīgā perioda rezultātu.

 

Saskaņā ar AS “Olainfarm” budžetu, uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2019. gadā tiek plānots 99 miljonu eiro apmērā, savukārt konsolidētais apgrozījums – 133 miljonu eiro. Saskaņā ar šeit publicētajiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2019. gada 5 mēnešos ir sasniegti 45% no 2019. gadā plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 43% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma.

Vairāk informācijas Nasdaq Riga uzņēmuma paziņojumā biržai.

AS „Olainfarm“ ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 45 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Kompānijas darbības pamatprincips ir ražot uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. Šobrīd AS „Olainfarm“ produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

AS “Olainfarm”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

marts 2020
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
3031     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi