Vīriešu apavi skriešanai - 3 praktiski padomi, kā izvēlēties piemērotākos


Foto: Shutterstock.com
Skriešana ir labs veids kā iegūt lielisku fizisko formu, samazināt stresu un uzlabot dzīves kvalitāti, pavadot laiku svaigā gaisā. Taču, lai skriešana nebūtu traumatiska, ir svarīgi izvēlēties pareizus apavus. Tiešsaistes tirgošanās platforma Andelemandele ir sagatavojusi ceļvedi – 3 praktiskus padomus, ko ņemt vērā, ja Tavā iepirkumu sarakstā ietilpst vīriešu apavi skriešanai!

1. Izvēlies sporta kurpes konkrētam mērķim

Veikalos pieejami dažādi sporta apavi vīriešiem, tomēr, plānojot skriet, ieteicams izvēlēties kurpes, kas paredzētas tieši šim nolūkam. Tas palīdzēs izvairīties no liekas locītavu un muguras slodzes. Skriešanas sieviešu un vīriešu apavi visbiežāk aprīkoti ar šādiem papildinājumiem:

 • elastīgu materiālu – lai pēdas varētu kustēties brīvi;
 • gaisa caurlaidīgu audumu vai sietiņu – lai samazinātu svīšanu, kas var veicināt tulznu veidošanos;
 • zoles papēdī iestrādātu amortizācijas materiālu, kas novērš traumu risku un pasargā locītavas no iekaisuma. Tas ir īpaši svarīgi, skrienot pa cietu segumu, kā arī cilvēkiem ar lielu svaru;
 • stingru, nodilumizturīgu zoli – skriešanai domātie vīriešu apavi nedrīkst deformēties. Deformācija var radīt papildu slodzi kāju muskuļiem un veicināt nogurumu vai tirpšanu;
 • stabilizatoru – to visbiežāk iestrādā zoles vidū un tas lieti noder skrējējiem, kuriem ir plakanā pēda (traucētu balsta kustību dēļ, var rasties sāpes ceļgalos, gūžās un locītavās). Stabilizatoru ir viegli pamanīt – visbiežāk tas ir atšķirīgā krāsā, cietāks un iestrādāts apavu zolē.


Foto: Shutterstock.com

2. Izvērtē, vai apavi būs piemēroti maršrutam

Skriešanas apavu izvēlē jāņem vērā segums, pa kuru plāno skriet. Lielākoties apavi skriešanai iedalāmi divās kategorijās:

1. Apavi skriešanai pa asfaltu

Šī veida sporta kurpes ir paredzētas skriešanai pa cietu segumu. Lielākoties pa ietvi vai gājēju celiņiem. Taču derēs arī, skrienot pa grants ceļiem, gar jūras krastu utt.

Asfalta skriešanas apavi ir viegli un elastīgi. Tiem ir laba amortizācija, kas pasargā pēdas no triecieniem un palīdz stabilizēt soļus. It īpaši gadījumos, kad esi jau kādu brīdi skrējis un kāju muskulatūra ir piekususi.

2. Taku skriešanas apavi

Šie apavi paredzēti, lai ar tiem skrietu ne tikai pa meža takām, bet arī bezceļiem. Šī iemesla dēļ taku skriešanas vīriešu apavi ir aprīkoti ar biezāku zoli, polsterējumu un lielāku protektoru, kas pasargās no šķembām, akmeņiem, koku saknēm utt.

Tāpat šo apavu izturīgais protektors nodrošina efektīvāku atspērienu, kā arī drošību un komfortu, skrienot pa slīpām virsmām vai nogāzēm.


Foto: Shutterstock.com

3. Pārliecinies, vai apavi ir atbilstoši Tavām pēdām

Kad esi noskaidrojis piemērotāko apavu veidu, jāpadomā arī par to, kā kājas tajos jūtas. Iegādājoties skriešanas apavus, noteikti ņem vērā šos 2 faktorus:

1. Apavu izmēru

Skriešanas apavu mērīšanu ieteicams veikt pēcpusdienā, jo tad kājas ir nedaudz nogurušas un piepampušas. Ievēro:

 • sporta kurpēm jābūt mazliet lielākām – ideālā gadījumā 0,5 – 1 cm lielākām par Tavu parasto izmēru;
 • Taviem kāju pirkstiem jājūtas pilnīgi brīviem tie nedrīkst atdurties pret kurpes purngalu;
 • papēdim jābūt fiksētam – papēža slidināšanās apgrūtinās skriešanu.

Nepaļaujies uz to, ka kurpes ar laiku ievalkāsies! Skriešanai piemēroti būs tikai tie vīriešu apavi, kas ir ērti jau mērīšanas brīdī!

2. Pēdas velves īpatnības

Skrienot, pēdas saņem lielu triecienu. Pēdas velve rūpējas par to, lai skriešanas laikā ķermeņa svars tiktu pārnests pareizi un pēda tiktu novietota precīzi.

Ir ļoti svarīgi izvēlēties apavus, kas atbilst individuālām pēdas īpatnībām. Pēdas velve var būt:

 • ar neitrālu pronāciju – saskare ar zemi notiek pēdas viducī. Šādai pēdas velvei derēs lielākā daļa skriešanas apavu;
 • ar pārmērīgu pronāciju – pēda tiek likta vairāk uz iekšpusi. Ķermeņa svars tiek pārnests uz iekšējo pusi un arī slodzi saņem pēdas iekšējā mala, nevis priekšdaļa. Tas traucē stabilitātei un ietekmē ceļgalus un gurnus. Pārmērīgas pronācijas skrējēja apavos nodilums būs manāms papēžu iekšpusē, kā arī zem lielā pirksta pēdas priekšdaļā. Lai mazinātu triecienu, šajā gadījumā jāizvēlas vīriešu apavi ar maksimālu atbalstu, kā arī amortizācijas līmeni;
 • ar nepietiekamu pronāciju (supināciju) – pēda vairāk tiek likta uz ārpusi, raidot ievērojamu satricinājumu caur kājas apakšējo daļu. Šādas pēdas velves īpašnieka apavi visbiežāk būs nodiluši papēža ārējā malā. Šajos gadījumos eksperti iesaka izvēlēties neitrālus skriešanas apavus ar izteiktu amortizāciju, lai izvairītos no trieciena.


Foto: Shutterstock.com

Kur iegādāties kvalitatīvus skriešanas apavus?

Kvalitatīvu skriešanas apavu pirkšana var būt finansiāls ieguldījums. It īpaši, ja nepieciešami vairāki sporta kurpju pāri. Viens no labākajiem veidiem, kā tikt pie patiešām kvalitatīviem apaviem par izdevīgāku cenu, ir to iegāde lietotu apģērbu veikalā.

Andelemandele tiešsaistes platformā Tu atradīsi mazlietotus un pavisam jaunus populāru sporta zīmolu (piemēram, Nike, Adidas, Reebok u.c.) vīriešu apavus dažādos izmēros. Turklāt, pateicoties detalizētajai meklēšanas sistēmai, piemērotākā kurpju pāra atlase aizņems pavisam maz laika!

Vai Tava sporta ekipējuma iztrūkstošais elements ir kvalitatīvi, skriešanai paredzēti vīriešu apavi? Ielūkojies Andelemandele.lv un atrodi piemērotākos jau šodien!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 2627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums