Lietoti auto - nekādas garantijas?


Foto: Shutterstock.com
Autoīpašnieku vidū pastāv viedoklis, ka, iegādājoties auto, vienīgais veids kā būt pilnīgi drošam par savu pirkumu ir to iegādāties jaunu no salona. Lai arī šeit ir liela daļa taisnības, arī lietoti auto var būt drošs pirkums, ja zini, kā precīzi noteikt to stāvokli un pieņem pārdomātus iegādes lēmumus. Šajā rakstā centīsimies noskaidrot vai lietots auto vienmēr ir "kaķis maisā" un garantija ir tikai jauniem auto rezervēta greznība.

“Kaķis maisā”– kā no tā izvairīties?

Saprotamas bažas daudzus autovadītājus piemeklē brīdī, kad laiks iegādāties automašīnu un tā nav jauna. Šīs bažas ir par to vai automašīnas reālais stāvoklis atbildīs pārdevēja apgalvotajam. Teju vai katram, ja ne savā, tad kāda paziņas pieredzē ir bijuši gadījumi, kad pērkot lietotu automašīnu placī vai no rokām, vēlāk atklājies kāds nopietns slēpts defekts, kas šķietami izdevīgo darījumu pārvērtis par lieku remonta izdevumu nastu. Lai samazinātu šāda nepatīkama scenārija īstenošanos pērkot savu auto, ir vairāki soļi, kuru ievērošana ievērojami uzlabos Tavas izredzes tikt pie lietotas automašīnas, kura nesagādās nepatīkamus pārsteigumus.

Pārbaudi automašīnas vēsturi

Ierodoties apskatīt auto, pirmais noteikti ir vizuālais iespaids, tomēr mirdzoša virsbūve un salons nenozīmē, ka auto nebūs ar zemūdens akmeņiem jeb slēptiem defektiem. Informācija par auto vēsturi ir svarīga, lai varētu korekti novērtēt auto tehnisko stāvokli. Šī ir informācija, kuru būtu vērts ievākt:

●     Servisa grāmatiņa – šī ir informācija par regulāro tehnisko apkopju veikšanas biežumu automašīnas mūža laikā. Regulāri veiktas apkopes norāda uz to, ka iepriekšējie saimnieki par to ir rūpējušies un izredzes, ka šis auto vēl ilgi būs tehniski labā stāvoklī, palielinās.

●     Automašīnas vēsture – šī ir informācija, par to vai konkrētā automašīna ir bijusi avārijās, zagta un vai tās odometrā redzamais nobraukums ir īsts. Visu šo informāciju glabā katras automašīnas unikālais šasijas (VIN) numurs. Izmantojot dažādus interneta servisus, kā piemēram, Auto DNA, šo informāciju par nelielu samaksu var iegūt ikviens un šis noteikti ir prātīgs ieguldījums.

Uzreiz jābrīdina, ka ir sastopami gadījumi, kad servisa grāmatiņas tiek viltotas un arī “tīra” automašīnas vēsture nevar sniegt pilnīgu reālo automašīnas stāvokļa vērtējumu iegādes dienā. Šo iemeslu dēļ, ir jāveic padziļināta automašīnas tehniskā stāvokļa izpēte, par kuru sīkāk raksta turpinājumā!


Foto: Shutterstock.com

Kā noteikt lietota auto reālo stāvokli?

Ja neesi auto mehāniķis vai cilvēks ar padziļinātām tehniskajām zināšanām, precīzi novērtēt auto balstiekārtas, motora un citu mezglu stāvokli ir neiespējami. Šo darbu labāk ir uzticēt profesionāļiem, kuri ir zināšanas un aparatūra, lai veiktu pilnu automašīnas tehniskā stāvokļa diagnostiku, kas būtībā ir kā ārsta apmeklējums automašīnai. Šis ir maksas pakalpojums, tomēr tas noteikti izmaksās lētāk kā, piemēram, jauna pārnesumkārba. Šo pakalpojumu piedāvā CSDD (pēc Tehniskās apskates standartiem) un autoservisi, kuri, izmantojot specializētu aparatūru, veic padziļinātu diagnostiku.

Vai lietoti auto mēdz būt ar garantiju?

Patiesība ir tāda, ka ikviens lietots auto, sevišķi ar ievērojamu nobraukumu, būs ar kādu mazāku vai lielāku defektu tā mūžā un garantijas šeit dot ir grūti. Svarīgākais ir vai šie defekti ir laikus novērsti un nopietni neietekmē automašīnas galveno mezglus, tādu kā dzinēju un pārnesumkārbu, jo tieši šeit ir remontu izmaksu lielākais potenciāls. Godprātīgi auto tirgotāji šādas automašīnas saviem pircējiem pat nepiedāvā, savukārt apkopes un nelielus remontus savām automašīnām veic paši. Viens no lielākajiem lietoto automašīnu pārdevējiem Baltijas valstīs, BRC Autocentrs ir spēris soli tālāk un savām automašīnām piedāvā līdz pat 2 gadu garantiju galvenajām tehniskajām komponentēm. Ja vēlies uzzināt ko vairāk par šo unikālo piedāvājumu, ienāc BRC Autocentrs mājaslapā!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 2324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums