Jau trešo gadu tiks prezentēts Turības Biznesa indekss

24. martā plkst. 12.00 tiešsaistē tiks prezentēts Turības Biznesa indekss - pētījums, kas atspoguļo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, vietējā un ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem to ietekmējošiem faktoriem. Prezentācijas ietvaros notiks arī ekspertu diskusija "Bizness virza zinātni vai zinātne – biznesu?". Ikviens interesents aicināts vērot prezentāciju un diskusiju tiešsaistē augstskolas Facebook lapā.

Turības biznesa indekss ir tapis sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS un atspoguļo uzņēmēju viedokli par institucionālajiem un informatīvajiem faktoriem (valdības, pašvaldību darbību), tiesiskās vides faktoriem (likumdošanas stabilitāti, tiesiskās vides vērtējumu); sociālajiem, kultūras un demogrāfijas faktoriem (darbaspēka pieejamību), monetārajiem faktoriem (finanšu pieejamību), tehnoloģiskajiem un infrastruktūras faktoriem (sakaru un interneta nodrošinājumu, zinātniski tehniskiem resursiem, vietējā un starptautiskā transporta nodrošinājumu u.c.), fiskālajiem faktoriem (nodokļu apjomu) un citiem faktoriem (godīgu konkurenci, uzņēmējdarbības uzsākšanas un izbeigšanas procesu u.c.).

Pētījumā piedalījās 750 uzņēmēji un uzņēmumu vadītāji. Turības Biznesa indekss tika prezentēts arī 2018. un 2019. gadā. Pērn, vērtējot valdības darbības ietekmi uz uzņēmējdarbību, 56,6% uzņēmēju norādīja, ka tā traucē, savukārt 7,3% - ka veicina, Analizējot visus faktorus, tika aprēķināts arī kopējais biznesa indekss, kas 2019. gada bija negatīvs – 17.4.

Turības biznesa indekss veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par to. Pasākuma laikā tiks prezentēti būtiskākie pētījuma rezultāti, bet diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumu – bizness virza zinātni vai zinātne – biznesu?

Indeksa prezentācija notiks 24. martā plkst. 12.00 Biznesa augstskolā Turība. Ikviens interesents aicināts vērot prezentāciju un diskusiju tiešsaistē augstskolas Facebook lapā.

Biznesa augstskola Turība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

oktobris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums