Integrācijas mācību kursā pērn piedalījušās ...


Patvērums Drošā māja foto;.youtube.com
Integrācijas mācību kursā pērn piedalījušās 138, bet latviešu valodu mācījušās 68 starptautiskās aizsardzības personas
Lai veicinātu starptautiskās aizsardzības personu iekļaušanos sabiedrībā, kopš 2018.gada 2.janvāra biedrība "Patvērums "Drošā māja"" īsteno projektu "Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām II". Projekta ietvaros tiek organizēts integrācijas mācību kurss, kā arī latviešu valodas apguves mācību kurss. Abu aktivitāšu saturs ir pielāgots personām, kuras nesen ieradušās un uzsākušas savu dzīvi Latvijā.

Integrācijas mācību kursu par Latviju pērnā gada 12 mēnešos ir noklausījušās desmit grupas - 138 personas, no kurām 116 tika izsniegti apliecinājumi par kursa noklausīšanos. Kopumā kursantu vidū bija starptautiskās aizsardzības personas no 25 valstīm – Ēģiptes, Azerbaidžānas, Afganistānas, Kubas, Krievijas, ASV, Šrilankas, Turcijas, Gruzijas, Bangladešas, Armēnijas, Uzbekistānas, Irākas, Ķīnas, Saūda Arābijas, Moldovas, Ukrainas, Sīrijas, Mongolijas, Nigērijas, Irānas, Tadžikistānas, Kamerūnas, Baltkrievijas un Indijas.

Kvalitatīvas saziņas nodrošināšanai ar mācību grupu dalībniekiem pērn tika piesaistīti uzbeku, vjetnamiešu, spāņu, arābu, dari, tamilu, turku, sorani, mongoļu, gruzīnu, kurdu - valodu tulki vai valodu zinātāji, ko nodrošināja „Informācijas centrs iebraucējiem”. Kā starpniekvalodas mācību laikā tika izmantotas angļu un krievu valodas.

Integrācijas mācību kursa ietvaros starptautiskās aizsardzības personām tiek nodrošināta iespēja iegūt zināšanas par Latvijas valsti, valsts iekārtu, vēsturi, kultūru un tradīcijām, praktisku informāciju par Latviju, par iekļaušanos sabiedrībā, nediskriminācijas principiem, komunikācijas, reliģiskajām un kultūras atšķirībām, dzīvokļu tirgu, nodarbinātības iespējām, izglītības sistēmu un izglītības iegūšanas iespējām, brīvā laika pavadīšanu, veselības aprūpes sistēmu, sociālās drošības tīklu un sociālās palīdzības sistēmu Latvijā. Lai nodarbībās varētu piedalīties ģimenes ar bērniem, mācību kursa apguves laikā tika organizēta arī bērnu pieskatīšana.

Latviešu valodas apguves mācību kurss projekta mērķa grupai nodrošina iespēju apgūt darba un sadzīves vidē nepieciešamās latviešu valodas zināšanas un iemaņas, kā arī vienlaikus attīstīt galvenās valodas apguves prasmes: lasītprasmi, runāt prasmi, rakstītprasmi, klausīšanās prasmi un gramatikas pielietojumu. Kursi pieejami Rīgā un PMC “Mucenieki” (tajā izmitinātajām personām).

Kopumā no 2019.gada janvāra līdz decembrim latviešu valodas kursu apmeklējušas 68 personas (kopumā četras grupas), no kurām 48 saņēmušas apliecību par kursa beigšanu. 

No 2018.gada 2.janvāra līdz 2020.gada 30.jūnijam projekta “Atbalsta pasākumi starptautiskās aizsardzības personām II” ietvaros paredzēts sniegt atbalstu vismaz 500 starptautiskās aizsardzības personām – pieaugušajiem un bērniem. Projektu biedrība „Patvērums „Drošā māja”” īsteno ar Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda atbalstu un to līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma nr. PMIF/9/2017/2/01/

Rasa Saliņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums