Noskaidroti Ideju kausa uzvarētāji – idejas ar lielu biznesa potenciālu


deju_Kauss_2019 public. foto
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) jau 11. reizi aicināja topošos uzņēmējus iesniegt pieteikumus inovatīvo biznesa ideju konkursam "Ideju kauss 2019" un cīnīties par naudas balvām savu ideju attīstīšanai. Šogad uzvarētāju vidū ir idejas ar potenciālu kļūt par pelnošiem un veiksmīgiem uzņēmumiem. Pirmās vietas ieguvējs - Vertexo Sports - jau ir eksportspējīgs uzņēmums, kura platformā reģistrējušies vairāk nekā 3200 sportistu no visas pasaules 5 sporta veidos.

Šogad konkursam pieteikumus iesniedza 227 dalībnieki. Idejas izvērtējot, konkursa žūrija atlasīja 114 veiksmīgākās idejas, ar vislielāko izaugsmes potenciālu, kuras turpināja cīņu par atbalstu savas idejas attīstīšanai. Konkurss sniedza iespēju piedalīties profesionālās apmācībās - 6 vebināros par ideju validāciju, digitālo un satura mārketingu, budžeta un finanšu plānošanu, kā arī prezentāciju prasmēm. 12 finālisti, savukārt, saņēma unikālu iespēju apgūt padziļināti prezentāciju prasmes Dāvida Štēbeļa un Kristapa Pētersona vadītās darbnīcās.

Pirmās vietas ieguvējs Vertexo Sports saņēmis 7 000 eiro sava biznesa attīstīšanai. Tā ir platforma, kas domāta sporta spēlētāju reģistrācijai kā licencētiem spēlētājiem, kā arī izspēles sistēma turnīriem. Idejas autori ir koncentrējušies uz sporta veidiem, kas ir ātri augoši un jauni, piemēram, pludmales teniss. Idejas autori Ņikita Ribakovs un Mihails Samoilovs atzīst, ka: “ir ļoti priecīgi uzvarēt Ideju Kausā. Šī ir mūsu pirmā lielā pieredze prezentējot ideju, ieguvām daudz ko jaunu - gan biznesa jomā, gan padomus no mentoriem. Ideju Kausa lekcijas daudz palīdzēja attīstīt idejas prezentāciju. Kā arī Ideju Kauss iedeva izcilus kontaktus ar potenciālajiem investoriem, kurus mēs vispār nebijām gaidījuši, jo skatījāmies uz eņģeļinvestoriem no ārzemēm.”

Otro vietu un 5 000 eiro idejas attīstīšanai ieguva Aptolux – multifunkcionāla un ļoti ērta LED gaismas paneļu gaismošanas sistēma fotogrāfiem un videogrāfiem. Unikālā paneļa forma un savienojumi ļauj tos izmantot gan atsevišķi, gan savienot dažādas formas un izmēra paneļos, pielāgojoties fotogrāfa, videogrāfa vajadzībām. Pats idejas autors uzsver, ka dalība Ideju kausā viņiem ir nesusi necerētu uzvaru un arī papildus budžetu, kas palīdzēs attīstīties. Alvis Rozenbergs, Aptolux idejas autors uzsver, “ka ir ļoti svarīgi, kad ir cilvēki, kas uzklausa idejas, un liek tās sagatavot tā, lai būtu reāls bizness. Man konkurss iedeva grūdienu, ka ir vairāk jāizpēta tirgus, mārketings, ražošana un jāstiprina komanda. Visas puses ir svarīgi apzināt. Ideju Kauss piespiež izdarīt. Paldies liels par iespēju tapt uzklausītam.”

Savukārt trešo vietu un 3 000 eiro ieguva samu pievilināšanas ierīces izgudrotāji. Tā ir unikāla ierīce, kas palīdzēs makšķerniekiem iegūt lielo lomu, radot ūdenī specifisku skaņu, kas pievilina samus. “Pirmkārt, Ideju Kauss ir ļoti vērtīgs process. Apmācības bija vienreizējas. Īpaši divu dienu darbnīca par prezentāciju prasmēm. Man ir liela pieredze biznesā, bet tik un tā Ideju Kauss deva daudz jauna un ļoti vērtīgas zināšanas. Ideju Kauss ļāva arī vēl vairāk noticēt savai ideja, kas sākās kā hobijs, bet tagad ir nopietni plāni to attīstīt tālāk. Jo ideja šeit patiesi novalidējās.” uzsver idejas autors Uldis Reņģe.

Konkursa mērķi ir piedāvāt iespēju un atbalstu ikvienam, kurš vēlas spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā, veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos Latvijā, kā arī, ne mazsvarīgi – popularizēt uzņēmējdarbību, inovācijas un mācīšanos jebkurā dzīves posmā.

LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja Sarmīte Karlsone: „šogad konkursā bija īpaši daudz ideju, ko iesniedza dažādu jomu profesionāļi, karjerā realizējušies cilvēki, kuri meklē jaunas iespējas savai izaugsmei vai darba gaitā ir radījuši risinājumus un uzlabojumus, ko piedāvāt plašākai sabiedrībai un attīstīt kā veiksmīgu biznesu. Iepriecina arī augstā dalībnieku interese par konkursu un biznesa mācībām. Tas ir svarīgākais faktors, kas noteicis „Ideju kausa“ dzīvostpēju un nozīmē to, ka konkurss notiks arī nākamgad.“

Šogad bija daudz labu ideju, tāpēc līdz ar uzvarētājiem var atzīmēt finālistus, kuri ieguva Ideju kausa žūrijas atzinību:

Stuff box miniatūras - telpa Rīgas centrā, kur bērni, ģimenes varēs iepazīties ar brīnišķu miniatūru pasaku pasauli.

Periodisks izdevums “Mikrons” - periodiskā izdevuma filosofiskais mērķis ir veidot komunikāciju starp redzīgu, vājredzīgu un neredzīgu bērnu. Autoru galvenā iecere ir, lai izdevums būtu lasāms un taustāms dažādiem cilvēkiem, ar dažādām redzes īpatnībām.

Bezatkritumu (zero waste) bioloģisko tīrīšanas līdzekļu pašapkalpošanās pārdošanas iekārta – pašapkalpošanās iekārta (vending machine), kas nodrošinās iespēju klientiem iegādāties bioloģiskus tīrīšanas līdzekļus (TL), izmantojot arī savu iepakojumu.

Kafiekurs – dabīgi iekuri un briketes kamīniem, krāsnīm un ugunskuriem, kas veidoti no kafijas gatavošanas procesa atkritumiem - kafijas biezumiem, ko, apvienojot ar citām izejvielām, var izmantot uguns iekurināšanai un uzturēšanai.

FREIGHTPLAT - loģistikas plānošanas un vadības sistēma jeb platforma, kas ļaus plānot loģistikas pakalpojumus starp pasūtītāju un piegādātāju.

Rock Terms – juridisko līgumu vienkāršošanas platforma, kas garus un juridiskā valodā rakstītus noteikumus pārvērtīs vienkāršā un saprotamā valodā, izmantojot arī animācijas, lai ikviens varētu šos noteikumus saprast un izlasīt.

Maru – daudzkārt lietojamās sejas ādas kopšanas plāksnītes no auduma ar iestrādātu dzintara diegu, kas nodrošina sejas ādas pilnvērtīgu aprūpi, attīrot sejas ādu no kosmētikas līdzekļiem, uzlabojot asinsriti, un veicinot ādas šūnu atjaunošanos.

Stāju koriģējošais T-krekls Correcty – T-krekls, kas balsta muguru, un ar elastīgās shēmas palīdzību atgādina lietotājam, ka jāiztaisno mugura.

Kokļu spēles platforma – iespēja tiešsaistē mācīties spēlēt Latvijas tradicionālo instrumentu kokli.

Tāpat papildus naudas balvas ieguva 23 idejas Ideju kausa ietvaros, kuras saņēma Rīgas Domes Pilsētas attīstības departamenta grantus – katra 2000 eiro savas idejas attīstīšanai.

Konkurss „Ideju kauss“ tiek organizēts LIAA īstenotā projekta „Inovāciju motivācijas programma“ ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un Eiropas Savienība.

Rihards Strenga
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

marts 2020
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
3031     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi