Rīgā notikušas "Eiropas Inovāciju dienas"; studentiem tiek dota iespēja savas inovatīvās idejas veselības aprūpē ...


Publicitātes foto
Rīgā notikušas "Eiropas Inovāciju dienas"; studentiem tiek dota iespēja savas inovatīvās idejas veselības aprūpē pārvērst realitātē

"Inovāciju dienas" (iDays), kuras rīko "EIT Health", ir unikāls ikgadējs pasākumu cikls, kas norisinās akadēmiskajās iestādēs visā Eiropā. Pasākumu mērķis ir vienas līdz divu dienu ilgu programmu ietvaros veicināt inovāciju veidošanos veselības nozarē universitāšu studentu vidū. Šogad no kopskaitā 20 Eiropas Savienības valstīm, Latvija tika izvēlēta kā viena no "iDays" norises vietām, un interese par pasākumu bija augsta – tajā piedalījās 50 studentu.

Latvijā uzvarētāju laurus plūca komanda “Stroke prevention”, kas pierādīja, ka v. cava asins recekļu filtri var iegūt neatkārtojamu nozīmi, ja tiem pievieno nelielu papildu funkciju. Otro vietu ieguva komanda "SmartForm", kas izstrādāja aplikāciju, lai palīdzētu atvieglot ārstu darbu uzņemšanas nodaļās. Savukārt trešo vietu ieguva "PlayDo", kas izveidoja izglītojošu īsfilmu un aplikāciju modeļus, lai palīdzētu uzlabot ārsta-pediatra saskarsmi ar bērniem.

“Inovāciju dienas” organizē Eiropas mēroga tīkls “EIT Health”, kurā ietilpst 140 vadošie medicīnas tehnoloģiju un farmācijas uzņēmumi, pētniecības iestādes un labākās universitātes, un kuras atbalsta Eiropas Savienība. Pasākumu ciklu ietvaros, kas norisinās no oktobra līdz novembrim, pulcējas universitāšu studenti no 20 Eiropas valstīm 31 organizācijā, lai prezentētu un attīstītu savus digitālos veselības aprūpes projektus. Vienu līdz divu dienu apmācību programmu ietvaros studenti tiek iepazīstināti ar praktiskiem inovāciju instrumentiem veselības jomā un dalību starpnozaru komandās, lai risinātu veselības izaicinājumus reālām dzīves situācijām.

Latvijā “iDays” norisinājās oktobra beigās vienā no “EIT Health” reģionālajiem centriem – Rīgas Stradiņa universitātē. Pasākuma mērķis bija iemācīt, kā idejas pārtop reālos projektos ar pievienoto vērtību biznesam. Pasākuma rīkotāji fokusējās uz universitāšu studentiem, kuri strādā pie bakalaura darbu izstrādes veselības un digitālās veselības jomās. Pasākumu ciklā piedalījās iedvesmojoši lektori un kouči, kuri iepazīstināja studentus ar praktiskiem inovāciju rīkiem, dizaina domāšanu un ideju prezentēšanu. Starp tiem bija Marina Petrakova, „Riga TechGirls” līdzradītāja; Kristaps Krafte, „VIGO” līdzdibinātājs; Sigvards Krongorns, “Castprint” līdzdibinātājs; Zane Bojāre, “Startup Wise Guys”; Fricis Pirtnieks, „Wide” līdzdibinātājs; Aija Kļaviņa, LSPA Studiju programmas "Veselības aprūpe" vadītāja; Jeļena Solovjova, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas docētāja; Linda Lancere, “Digital Health Cluster Latvia” un Jūlija Meļņika, “Tilde” projektu koordinatore.

Pasākuma ietvaros studenti veidoja starpdisciplināras komandas un saskārās ar reālu veselības nozares izaicinājumu risināšanu, kas sastopami dažādos “EIT Health” tīkla uzņēmumos un organizācijās. Lai rastu šo problēmu risinājumus, studentiem bija jāizmanto savas zināšanas uzņēmējdarbībā, kā arī idejas digitālās veselības jomā. Projekta izstrādes gaitā tika saņemts arī atbalsts no profesionāliem mentoriem. Komandu idejas un sniegumu vērtēja ekspertu grupa, kas pēc vienotiem vērtēšanas kritērijiem piešķīra balvas labākajām komandām.

Laureātu komanda “Stroke prevention” izcīnīja uzaicinājumu uz “Winners Event” pasākumu, kas norisināsies 1. decembrī Parīzē, pulcējot visu universitāšu uzvarētājus, kuri piedalījušies “iDays”. Pasākuma ietvaros studentiem tiks sniegts atbalsts un resursi turpmākajai ideju attīstīšanai, kā arī papildu apmācības inovāciju metodoloģijas jomā.

““iDays” palīdz studentiem spert pirmo soli veselības inovāciju ceļā. Šie īpašie notikumi jau ir pamudinājuši simtiem studentu visā Eiropā uzsākt darbību inovāciju jomā,” norāda Monika Toth, “EIT Health InnoStars” RIS programmas vadītāja. “Šogad gandrīz puse (40%) “iDays” pasākumu tiek organizēti “EIT Health” reģionālajos centros Centrāleiropā, Austrumeiropā un Dienvideiropā. Tas apliecina progresīvo reģionu iesaisti vietējo inovāciju ekosistēmu attīstībā, kā arī prasmju uzlabošanu plašajam talantu lokam šajā reģionā.”

Lai piesaistītu arvien vairāk talantu no Centrāleiropas, Austrumeiropas un Dienvideiropas, “EIT Health”, izmantojot “Reģionālās inovāciju shēmas” programmu, atbalsta progresīvos reģionus, aicinot atklāt un attīstīt veselības aprūpes inovācijas veselības nozarē.

Plašāku informāciju par “iDays” notikumiem skatīt šeit.

Par “EIT Health”

“EIT Health” ir bezpeļņas organizācija un viena no lielākajām Eiropas publiskā privātā sektora partnerībām veselības aprūpes inovāciju jomā. “EIT Health” veido vairāk nekā 140 partneri, un tas ir unikāls Eiropas vadošo uzņēmumu, universitāšu, pētniecības un attīstības centru, kā arī slimnīcu un institūtu tīkls. “EIT Health” galvenais uzdevums ir izveidot ekosistēmu, kas ļautu nākotnē attīstīt veselības aprūpi, kā rezultātā Eiropas iedzīvotāji varētu dzīvot ilgāk un veselīgāk. Izmantojot budžetu 2 miljardu eiro apmērā, “EIT Health” uzlabo veselības aprūpes speciālistu prasmes visā Eiropā, investējot Eiropas labākajos talantos un veicinot inovatīvu medicīnas produktu/risinājumu komercializāciju visā Eiropas Savienībā. Tā ir viena no lielākajām finansētajām veselības nozares iniciatīvām, un to atbalsta Eiropas Komisija un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT).

Plašākai informācijai apmeklējiet: http://www.eithealth.eu/

Par “EIT Health InnoStars”

“EIT Health InnoStars” apvieno tādu valstu grupu, kuras Eiropas Inovācijas indekss (European Innovation Scoreboard) ir novērtējis kā mēreni inovatīvas. “InnoStars” reģions ir viens no septiņiem “EIT Health” ģeogrāfiskajiem apgabaliem un aptver pusi Eiropas, ieskaitot Poliju, Ungāriju, Itāliju un Portugāli, kā arī “Reģionālās inovācijas shēmas” (RIS) programmā iekļautās papildu valstis – Baltijas valstis, Horvātiju, Slovākiju, Čehiju, Slovēniju, Grieķiju un Rumāniju. “InnoStars” ir vērsts uz uzņēmējdarbības, inovāciju un izglītības veicināšanu veselības aprūpē, veselīga dzīvesveida un dzīvildzes (active aging) jomās.

Par “Reģionālo inovācijas shēmu” (RIS)

“Reģionālā inovācijas shēma” (RIS) ir Eiropas Savienības programma, kuras mērķis ir palielināt inovāciju kapacitāti, lai atklātu un attīstītu inovācijas veselības aprūpē un citās jomās. Programmā ir iekļauti 14 centri 13 valstīs visā Austrumeiropā, Centrālajā un Dienvideiropā, tai skaitā Rīgas Stradiņa universitāte Latvijā. Šie centri kalpo kā piekļuves punkti Eiropas labāko universitāšu, uzņēmumu un to projektu tīklam. Programmas mērķis ir veicināt šo reģionu inkubāciju, atklājot unikālus inovāciju resursus un iesaistot vietējos inovatorus dalībai Viseiropas programmās un konkursos. Šo programmu vada Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT), un veselības aprūpes jomā tās galvenais koordinators ir “EIT Health InnoStars”.

 

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

marts 2020
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
3031     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi