Latvijas studenti sevi apliecina Pasaules programmēšanas sacensībās

Pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību ceturtdaļfinālā Minskā, mūsu studenti uzrādīja izcilus rezultātus. Latvijas Universitātes (LU) studenti – Aleksejs Zajakins, Aleksandrs Zajakins un Kristaps Čivkulis – ir izcīnījuši uzvaru, apsteidzot ļoti spēcīgās Baltkrievijas Valsts universitātes komandas.

Pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību (ICPC) Ziemeļeirāzijas reģiona Rietumu apakšreģiona ceturtdaļfinālā piedalījās 55 komandas no Baltkrievijas, Latvijas, Lietuvas un Kaļiņingradas apgabala Krievijā. Latvijas Universitāte šogad tika pārstāvēta ar sešām komandām.

Komanda “LU 2”, ko pārstāv – Aleksejs Zajakins, Aleksandrs Zajakins un Kristaps Čivkulis piecās stundās spējuši atrisināt visātrāk uzdevumu – desmit no vienpadsmit, turklāt šī jau ir otrā reize, kad komanda gūst uzvaru sacensībās. Gūt uzvaru ceturtdaļfinālā līdz šim LU bija izdevies divreiz – 2005. un 2018. gadā, aiz sevis atstājot gana spēcīgas Baltkrievijas komandas.

Divas spēcīgākās Latvijas Universitātes komandas ("LU 2" un "LU 1") 29. novembrī dosies uz pusfinālu Sanktpēterburgā, Krievijā, kur cīnīsies par ceļazīmi uz finālu, kas 2020. gada jūnijā norisināsies Maskavā, Krievijā.

LU komandas sacensībām sagatavo Datorikas fakultātes profesors Guntis Arnicāns un pētnieks Jevgēnijs Vihrovs. Ceturtdaļfināla uzdevumu sastādīšanā piedalījās arī LU – pētnieks Jevgēnijs Vihrovs un students Andis Draguns.

“Uzņēmums “Emergn” ik gadu veic dažādus atbalsta pasākumus studējošiem IT nozarē. Arī šoreiz, sadarbojoties ar LU, studentiem dalībai Pasaules programmēšanas sacensībām piešķirts līdzfinansējums, sekmējot jauno talantu izaugsmi un konkurētspēju pasaules līmeņa sacensībās. Atbalsts izglītībā ir viena no mūsu uzņēmuma prioritātēm, mums ir svarīgi atbalstīt jaunos speciālistus, lai viņi ir gatavi palikt un strādāt Latvijas kompānijās, nevis doties uz ārvalstīm, lai viņi apzinās, ka esam gatavi investēt gaišajos prātos, un viņi mums ir vajadzīgi šeit Latvijā. Runājot par Pasaules programmēšanas sacensībām – gaidīsim tagad pusfinālu, kas notiks 29. novembrī, Sanktpēterburgā un turēsim īkšķus par Latvijas studentu iekļūšanu finālā, sniegsim atbalstu arī turpmāk mūsu uzņēmuma paredzēto atbalsta programmu ietvaros,” komentē Pēteris Krastiņš, “Emergn” finanšu un administratīvais direktors.

Latvijas studenti pēdējos 8 gados 5 reizes ir iekļuvuši ICPC pasaules finālos, kas ļauj Latviju parādīt kā talantīgu IT studentu un profesionāļu valsti. Tas ir vairāk nekā kopā ir spējušas Lielbritānijas (Oksfordas un Kembridžas) universitātes. Arī šajā sacensību sezonā ir pamatotas cerības tikt finālā.

“Sporta programmēšanas panākumu pamatā ir ne tikai dalībnieku talants (ko var redzēt arī pēc dalības skolēnu olimpiādēs), bet arī cītīgs darbs, ko mūsu studenti iegulda. “Emergn" atbalsts palīdz viņiem attīstīt savu talantu un cītīgi trenēties – par šo ziedojumu mēs studentus ik gadu varam aizsūtīt un mūsu reģiona nozīmīgākajām un sarežģītākajām treniņnometnēm (Petrozavodskā un Maskavā), kas ļauj gūt šo nozīmīgo starptautisko pieredzi, cīnīties līdzās pasaules čempioniem, kā arī iegūt degsmi un aizrautību parādīt savas zināšanas un prasmes. Pateicoties ziedotāju atbalstam pagājušajā gadā studenti piedalījās Minskas ceturtdaļfinālā, treniņnometnē Maskavā, pusfinālā Sanktpēterburgā, ziemas treniņnometnē Petrozavodskā, pirms fināla treniņnometnē Maskavā, finālā Porto.Vēlamies pateikties par ikvienu sniegto atbalstu! No “Emergn” ziedojuma mums vēl ir atlikuši nedaudz virs trīs tūkstošiem euro, ko izlietosim braucienam uz pusfinālu. Būsim ļoti pateicīgi, ja “Emergn” atbalstīs mūs arī turpmāk!” – pauž Prof. Guntis Arnicāns, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāns un studentu komandu treneris.

Diāna Āboltiņa, “Emergn” pārstāve
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

marts 2020
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
3031     

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi