Rīgas domes NA frakcija rosina bērnudārzu pāreju uz mācībām valsts valodā

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija šodien iesniegusi priekšlikumu, lai visās Rīgas domes pakļautībā esošajās pirmsskolas izglītības iestādēs ieviestu mācību programmas valsts valodā.

NA frakcijas priekšsēdētājs N.Puntulis: "Katrai pašvaldībai ir iespēja noteikt mācību valodu savās izglītības iestādēs atbilstoši likuma rāmim valstī, šādu iespēju noteikti jāizmanto arī Rīgai un jānodrošina pakāpeniska izglītības pāreja uz mācībām valsts valodā, šis ir pirmais solis. Jau šobrīd bērnudārzu rindas ir rādītājs, ka pieprasījums pēc pirmsskolas izglītības valsts valodā ir daudzkārt lielāks nekā piedāvājums Rīgas pilsētā."

NA frakcijas priekšsēdētāja vietnieks D.Locis: "Nav pieļaujams ilgāk šo procesu vilkt garumā, turpinot esošo situāciju, ka Rīgā ir bērnudārzi, kuros nav iespējams saņemt izglītību valsts valodā. Daudziem iedzīvotājiem jāmeklē attālāki bērnudārzi, lai bērni vispār varētu uzsākt pirmsskolas izglītības apmācību. Aicinām domes kolēģis atbalstīt šo iniciatīvu, jo Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta par vienotu izglītību valsts valodā."

NA Frakcija aicina komiteju pieņemt lēmumu, ar kuru uzdotu atbildīgajam RD Izglītības, kultūras un sporta departamentam sagatavot un iesniegt komitejā līdz 2019.gada 30. augustam nepieciešamos grozījumu projektus normatīvajiem aktiem un informatīvo ziņojumu ar mērķi nodrošināt iespējas visās Rīgas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs ieviest mācību programmas valsts valodā sākot ar 2020/2021. mācību gadu.

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums