RTA studentiem panākumi Baltijas mehānikas inženierzinātņu studentu sacensībās "Zobrats 2019"


abas RTA studentu komandas public. foto
13. – 14. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes semināru, sporta un atpūtas bāzē "Ronīši" Engures novadā, Klapkalnciemā notika Baltijas mehānikas inženierzinātņu studentu sacensības "Zobrats 2019". Šajās sacensībās piedalījās arī divas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu komandas "RTA" un "42". Komanda "RTA" ieguva 3. vietu "UPB" uzdevumos, kā arī 3. vietu "Zobrats 2019" uzdevumos.

Komandas „RTA” sastāvā bija: Ritvars Rēvalds („Lāzertehnoloģijas”, 1. kurss), Rolands Katkovskis („Mehatronika”, 3. kurss), Raitis Rudzišs („Mehatronika”, 1. kurss) un Andrejs Mežārs („Mehatronika”,  1. kurss). Savukārt komandas „42” sastāvu veidoja: Antons Pacejs („Mehatronika”, 4. kurss), Iļja Pavlovs („Mehatronika”, 3. kurss), Ņikita Lapšovs („Mehatronika”, 3. kurss) un Matīss Silinieks („Mehatronika”, 1. kurss). Kopumā sacensībās startēja 15 komandas no dažādām Baltijas augstskolām.

Sacensībās komandas mērojās spēkiem gan ar studiju jomu saistītās, gan sportiskās aktivitātēs, kā arī sacentās par galveno balvu – ar nozari saistītu izglītojošu braucienu uz ārzemēm visai komandai, kuru nodrošināja ģenerālsponsors „UPB”.

Stāsta komandas „RTA” pārstāvis Ritvars Rēvalds: „Sacensībās „Zobrats 2019” bija jāpaveic sportisks uzdevums, kurā bija jāuzskrūvē uzgrieznis uz vītņstieņa, ar aizsietām acīm jāripina riepa pa šķēršļu joslu utt. Bija jāpaveic teorijas uzdevums, kurā ietilpa gan teorijas tests un uzdevumi, gan matemātiskie un mehāniskie aprēķini, kā arī bija konstruēšanas uzdevums, kura laikā bija nepieciešams no kartona, kociņiem un pāris elektroniskajām komponentēm izveidot staigājošu robotu. Dalībnieki piedalījās arī galvenā pasākuma sponsora „UPB” uzdevumos, kas tika vērtēti atsevišķi. Tajos ietilpa dažādi teorijas uzdevumi, konstruēšanas uzdevumi, tādi kā tilta izveide no kafijas kociņiem, katapultas izveide no papīra, līmlentes un papīra saspraudēm, bija arī uzdevumi, kuros tika pārbaudītas zināšanas G koda izveidē.”

Uzziņai. Baltijas Mehu sacīkstes „Zobrats” ir Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Studentu pašpārvaldes rīkots pasākums, kurā studenti komandās sacenšas konstruēšanas, sporta un teorētiskos uzdevumos.

 

Inga Kaļva-Miņina,

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas informācijas speciāliste

Laura Veļičko un Emīla Brenča foto

 

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 2324252627
282930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums